Powerlife 3lu set

Regl Dönemi Boyunca Kilo Almak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çünkü ayın bu dönemi hayatınızdan yeterince fazla şey sömürmüyor!

Yalnız değilsiniz: ayın bu dönemi süresince baskül gerçekten de hareketleniyor. Boston Brigham & Womens Hastanesinde jinekolog olan Natasha Johnson; bazı kadınlar regl döneminde  yaklaşık 2 buçuk kilo(belki daha da fazlasını) alıyor diyor.  Mükemmel.

Yale Tıp Fakültesinde kadın hastalıkları ve doğum profesörü olan Mary Jane Minkin diyor ki; işin aslı kime PMS semptomlarına neyin sebep olduğunu bilmiyor. Bunun sebebi şişkinlik ve mod değişimlerinin araştırmacılar tarafından ölçülmesinin zor olması. Mount Sinai’deki Icahn Tıp Fakültesiinde kadın doğum, jinekolji ve üretkenlik alanında profesör olan Lisa Dabney  sadece semptom günlüklerini referans alabildiklerini söylüyor.

Ah be bilim! Ancak doktorların bazı teorileri de var. Bakın, regl döneminizin kilonuzu altüst etmesinin beş seebi olabilir.

Minkin, menstrüal döneminizin ikinci evresinde kadınlık hormonlarından östrojenin en tepeye ulaştığını söylüyor. Ve bu yüksek seviyeler doğrudan vücudunuzun su tumasına ve şişkin hissetmenize sebep olabilir ve potansiyel olarak bu suyun ağırlığı fazladan birkaç kiloya sebebiyet verebilir. İyi haber: Östrojen seviyeleri periyodunuz başladığında sancılarınızın başlaması ile düşecektir bu yüzden biraz rahatlayabilirsiniz.

Johnson; burada rol alan bir diğer hormonun progesteron olduğunu söylüyor. Progesteron seviyeleri döngünün ikinci yarısında değişim gösterir ve su tutulması, meme hassasiyeti ve bazen su ağırlığına sebebiyet verebilir diyerek de ekliyor.

Hatta bazı kadınlar göğülerinin neredeyse bir beden büyüdüğünü fark ediyor!(Bonus?) Progesteron olası bir hamilelik için sıvıyı kan damarlarından bezlere çeker diyor. Eğer hamile kalmazsanız o zaman progesteron seviyeniz düşer ve vücudunuz her zamanki işleyişine döner.

Çılgın bir tahminde bulunacağız, periyodunuz canınızın brokoli çekmesine sebep olmuyordur. Aklınızda tuzlu ve şekerli şeyler vardır. Dabney, ihtiyacınız olan şeyin kesinlikle bunlar olmadığını söylüyor.  Ve cips , şekerleme ve çörek gibi tuzlu şeyler ve basit karbonhidratların sıvı tutulumunu arttıracağını ekliyor.

Periyodunuz oldukça fena. Ve kendinizi Dominos ve dondurma ile vurursanız( gerçekten yaptığınız bu) periyodunuz sona erdiğinde bile o fazlalıkların size kalması muhtemel. (Düşünün yedi gün içinde o kadar yağ almak fazlasıyla pizza ve dondurma eder) açlığınızı bastırmanızı tamamen destekliyoruz, eğer kilo vermek istiyorsanız susuz kalmamaya dikkat edin ve yoğurt gibi sizi tok tutacak proteinleri tüketin ve kilo hedeflerinizi korumak için akıllıca yiyecek tercihleri yapın.

Perişan, şişkin ve yorgun hissediyorsunuz. Sizi duyuyoruz. Hatta spor salonunda takılma en son istediğiniz şey olsa bile biraz ter atmak bedeninize yardımcı olacaktır(hem de tartı üzerinde de yardımcı olacaktır) diyor Dabney. Bunun sebebi de terlemenin fazla suyu atmanıza yardımcı olmasıdır. Artı, squash krampları endorfin salgılanmasını artırır. Yine eğer terleme modunda değilseniz bir gün ara vermekte bir sakınca yoktur.

 

11
0
admin
admin - 6 yıl önce
3242 0 11
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları