Powerlife 3lu set

Saf Kas Yapmak İçin 14 Yiyecek

Reklam Alanı
1. Sığır eti (Çimle beslenmiş hayvandan)

Sığır eti; içerdiği protein, kolesterol, çinko, demir ve B vitamini içeriğiyle yağsız kas elde etmede oldukça önemli besin kaynağıdır.­Doğal beslenmiş sığırdan elde edilen et, vücut yağlarını azaltarak, saf kas elde etmenizi sağlar.

2. Pancar

Trimethylglycine olarak da bilinen içeriğiyle bu besin sadece karaciğer ve eklemleri onarmakla kalmaz aynı zamanda kas gücü ve kuvveti için de önemlidir.­Bununla birlikte pancar, iyileşme ve onarıcı etkisiyle enerjiyi yükseltir.

3. Kahverengi pirinç

Yavaş sindirilen tam tahıllar size gün boyunca ve antrenman sırasında enerji verir. Aynı zamanda büyüme hormonunu teşvik eder, kas gelişimi, kilo verme ve kuvvet kazandırma etkilerine sahiptir.

4. Portakal

Bir diğer yararlı gıda, özellikle antrenman öncesi yenildiğinde dayanıklılığı, gücü ve kas büyümesini artıran portakaldır.

5. Kavun

İçerdiği düşük fruktoz ile kavun, hızlı sindirilen bir karbonhidrat özelliği taşır. Bu yüzden sabah ilk iş olarak aç geçen bir gecenin ardından ya da spordan sonra yenilmelidir.

6. Süzme peynir (Organik)

Kazein proteini açısından zengin olan süzme peyniri, özellikle yatmadan önce yiyebilirsiniz.

7. Yumurta

Yumurta, protein içeriğiyle bilinir ancak bunun yanında saf kas ve kuvvet elde etmek için de faydalıdır. Daha çok kolesterolün yoğun olduğu yerden yani sarısından fayda sağlanır.­Eğer kolesterol hakkında endişeliyseniz, yumurtada ateroskleroz ile ilişkili düşük kötü kolesterol içeriği vardır.­Yumurta mükemmel bir protein kaynağı olarak bilinir.

8. Süt (Organik)

Whey, kazein ve amino asit glutamin açısından zengindir. Organik süt, geleneksel süte göre %70 daha fazla Omega-3 yağ asiti içerir.

9. Kinoa

Tamamen bir protein deposu olmasının yanı sıra büyümeyi tetikleyen IGF 1 insülini yükselterek, kas gelişimi ve kuvvet kazanılmasını sağlar.

10. Ispanak

Kas gelişiminde oldukça etkili olan glütamin içerir. Bunun yanında, kas gücünü ve dayanıklılığı artırır.

11. Elma

Elmanın içindeki belirli polifenoller yağ yakımını hızlandırır. Bu yüzden elma, antrenman öncesi alınan iyi bir karbonhidrattır. Kas gücünü artırır, yorgunluğu engeller ve daha uzun süre çalışmanızı sağlar.

12. Süzme Yoğurt

Bildiğimiz yoğurtlar gibi süzme yoğurt da sütten yapılır. Ancak daha fazla protein (kâse başına 20 gr), daha az karbonhidrat içerir (kâse başına 9 gr).­Bunun yanında iyi bir kazein protein kaynağıdır.

13. Ezekiel ekmeği

Bu ekmek organik olarak filizlenmiş kepekli tahıllardan yapılır. Tahıl ve baklagiller içerir, tamamen bir protein kaynağıdır, vücudun kendi başına üretemediği 9 amino asitin hepsini içerir. Amino asit, saf kas elde etmenizi sağlar.

14. ­Buğday tohumu

Çinko, demir, selenyum, potasyum ve B vitamini açısından zengindir, yüksek derecede lif ve arginin, glütamin gibi dallı-zincirli amino asitleri kapsayan protein kaynağıdır. (BCAA)­Bu gibi içerikler buğday tohumunu, mükemmel bir yavaş sindirilen karbonhidrat ve antrenman öncesi alınabilecek bir besin yapar.

Kaynak: Bodybuilding

39
100
admin
admin - 8 yıl önce
243182 1 39
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları