Powerlife 3lu set

Salona Gitmeden Zayıflamak ve Forma Girmek

Şekle girmeniz mi gerekiyor? Belki de­ spor salonu­üyeliği için para ödemekten bıktınız. Burada yapabileceğiniz birkaç­egzersiz­türü var, ayrıca hiçbiri ağırlık gerektirmiyor.

Reklam Alanı
1- Barfiks çekin

Barfiks sırtı kuvvetlendirmek için çok iyi bir yoldur. Sadece yeterli yükseklikte bir çubuğa ihtiyacınız var. Yakın tutuş (biceps) ve geniş tutuş­barfiksleri (lats) sırayla yapmaya başlayın. Yüksek tekrarlar için bir takım flyes ya da rows ve kutu kola gibi hafif bir ağırlık ekleyin, ama rutin sporunuzda yüzme varsa bunu çıkarın.

2- Mekik çekin

Mekikler karın kaslarınızı güçlendirir. Ayaklarınızı tutacak birini bulun ya da kanepenin altına sıkıştırın ve başlayın. Mekik çekmek daha güvenli ve daha etkilidir ama düzgünce yapmak biraz daha zor olabilir.

3- Şınav çekin

Şınav çekmek­göğüs kası­yapmanıza yardımcı olur.

4- Hızlı ya da yavaş tempolu koşun

Hızlı ya da yavaş tempoda koşmak; nefes alma,­bacak kasları­ve­kol kasları­için harikadır ve alt iskelette yoğunluğu sağlar. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, hızlı ya da ağır koşarak çok daha iyi bir şekle sahip olabilirsiniz.

5- Yüzün

Yüzmek harika bir spordur çünkü su, her ağırlığı destekler ve çok fazla ısınmadan pek çok egzersizi yapabilirsiniz.

6- Yürüyün

Çok fazla işe yaramıyor gibi gözükse de yürümek vücudunuzda harikalar yaratabilir. Eğer bir­antrenman­rutinine başlayacaksanız, yürümek çok iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

7- Bir sağlık topu kullanın

­Sağlık topu kullanmak, ağırlık kaldırmanın sağladığı yararların pek çoğunu sağlayabilir. Bir kere deneyin. Bel ve­kalça egzersizlerinizde kullanın. Sağlık topunun yerine sırt çantası da kullanabilirsiniz.

8- Kalbinizin daha hızlı atması için başka şeyler deneyin veya terleyin­

Terlemenizi sağlayacak herhangi bir şey sizin antrenmanınız demektir. Duvar şınavları ve fazla direnç gerektiren egzersizleri deneyin. Bunun için bacaklarınızı itmeye ya da başınızın üzerine çekmeye çalışırken başka birinin kollarınıza ya da bacaklarınıza baskı uygulaması gerekiyor. Ayrıca size yardım eden kişinin bacaklarına tutunup ayaklarınızı kaldırdığınız ve kişinin öylece kımıldadığı bacak kaldırma egzersizleri de vardır.

Bu egzersizleri sol, sağ ve ileri istikamette her biri 15 tekrar olacak şekilde uygulayın. Bu antrenmanlar, altılı karın kasınızın alt yarısı için gerçekten çok faydalı olacaktır. İpuçları ­Mekik­çekerken kuyruk kemiğinizde ağrı hissederseniz altınıza bir yastık koymanız gerekebilir. ­Antrenmanın ilk zamanlarında, kaç adet­şınav, mekik ve barfiks çektiğinize, bunları tamamlama zamanınıza ya da yüzme tur zamanlarınıza bakarak kuvvetli ve zayıf yönlerinizi ölçebilirsiniz. Sonrasında hedeflerinizi belirleyip, gücünüzü ve form seviyenizi arttırmak için hedeflerinize doğru ilerleyin. ­ Kaynak

22
60
admin
admin - 8 yıl önce
34871 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları