Powerlife 3lu set

ŞEKİLLİ KARIN KASLARI İÇİN 7 EFSANE

 

Baklava görünümlü kaslara ulşamak hakkındaki kurguların gerçeklerini ifşa ediyoruz.

 

Hepimiz üç kişilik yemek yiyen ve nadiren ağırlık çalışan ama bir şekilde şekilli ve sıkı karın kaslarını koruyan birilerini tanıyoruzdur. Bu durum bize böyle genetik hediyelerle varlığını sürdüren kişileri lanetleme hakkını verirken böyle kaslara sahip olmak için neden sıkı ve sert kuralları olduğu konusu da özellikle dikkatleri çekmektedir. Genetik, cinsiyet ve stres gibi şeyler kilo vermede (veya kas yapma) oldukça büyük bir rol oynayabiliyor. Adım adım talimatlarla orta bölgeyi sıkılaştırmak zorlayıcı olabiliyor. Ortaya çıkmış karın kasları için göreviniz boyunca efsanelere ve söylentilere takılı kalmak kesinlikle sizi bu görevde geriye götürecektir.

Bu yüzden de her ne şekilde olursa olsun sıkı karın kasları için ise mücadeleniz sizin için bazı efsanelere açıklık getirmek isteriz.

 

Efsane 1- Kötü bir diyeti spor ile dengeleyebilirsiniz

 

Düzenli olarak sağlıksız besinlerle haşır neşir olursanız mideniz (ve kollarınız ve dişleriniz ve bacaklarınız ve damarlarınız ve cildiniz ve…) de sağlıksız görünecektir. Karın kası geliştirmek mutfakta sağlıklı bir beslenme ile başlar. Ancak seçimleriniz önemli bir nokta olsa bile – şişkinlik ve ödemi azaltmak için kesilen sodyum da dahil olmak üzere- sağlıklı yiyecekler ile de aşırıya kaçmak mümkün olduğundan porsiyonlarınız burada önemli bir rol oynamaktadır. Bu uluslar arası kabul edilen bir gerçektir: Eğer amacınız kilo almak ise yaktığınızdan daha fazla kalori almanız gerekmektedir.

 

Efsane 2- Karbonhidratlar Karın Kaslarını Yok Eder

 

Karbonhidratlar vücudunuzun enerji kaynağı olarak kullandığı birincil besinlerdir. Bu yüzden, hayır, karbonhidrat karın kaslarını yok etmez. Ancak beyaz ekmek, spor içecekleri ve patates gibi hızlı sindirilen karbonhidratlar insulin seviyesinde ani yükselmeler yaparak yağ kaybını engelleyebilir. (Bu tür karbonhidratları tüketmek için en doğru zaman egzersiz sonrasıdır çünkü verdikleri enerji kas onarımında kullanılacaktır.) Bunların yerine meyve, sebze, bakliyat, esmer pirinç, tam tahıllı makarna,fasulye ve yulaf gibi kaynaklardan karbonhidrat alın. Mümkünse içeriğini telaffuz etmek için tercumana ihtiyaç duyduğunuz laboratuar ortamında geliştirilen besinleri hayatınızdan çıkarın.

 

Efsane 3- Mekik ve türevleri en çok yapılması gerekenlerdir

 

En popüler karın egzersizleridir fakat tek seçeneğiniz olmaktan oldukça uzaktırlar. Eğer yatay durmak istemiyorsanız bunları deneyin: Rus twisti, Akrep kuyruğu, dip bar diz kaldırma, asılarak bacak veya diz kaldırma, ayakta ipli mekik, yanal eğilme. Egzersizlerinizi çeşitlendirin ve daha güçlü ve şekilli karın kasları için direnç ve ağırlık da ekleyin.

 

Efsane 4- Destekleyici ürünler karın kasları için kestirme olabilir

 

Kafein ve yeşil çay gibi destekleyici ürünlerin yağ yakıcı özellikleri vardır ama bel bölgenizdeki yağlara sihirli bir dokunuş yapıp ortadan kalkmalarını sağlamayacaktır. Ne yazık ki bir çoğumuz için göz alıcı karın kaslarına ulaşmanın bir kestirme yolu yok. Zorlayıcı bir egzersiz düzeni, düşük yağ oranı ve yeterli dinlenme sürelerine ihtiyacımız vardır.

 

Efsane 5- Daha yavaş tekrarlar karın kasları için daha iyidir

 

İspanya’da yapılan bir çalışmaya göre daha hızlı tekrarlar rectus abdominis, dış yanal kaslar, iç yanal kaslar, bel kasları gibi kasların gelişimi ile ilişkilendirilmektedir. Ancak tekrar düzeninizde değişiklikler yapmak daha etkili bir yaklaşım sağlayacaktır.

 

Efsane 6- Karın kaslarını günlük olarak çalıştırabilirsin

 

Pekala yapabilirsin ama aşırı çalıştırmış olursun. Bu bölge de bir kastır bu yüzden onlara yüklenirken diğer kas gruplarına da aynı işkenceyi yaşattığını bir düşün istersen. Sanırım ana fikir anlaşılmiştır.

 

Efsane 7- Karın kasları için egzersizi azaltmayın

 

Kendinizden geçene kadar mekik çekmek eğer üzerinde bir yağ katmanı varsa nihayetinde karın kaslarınızın ortaya çıkacağının garantisini vermez. Daha önce de bahsedildiği üzere sıkı bir diyet istikrarlı bir egzersiz ile birleştirildiğinde vücut yağ oranını düşürmek için oldukça etkili olacaktır. Ama oyuna dahil olabilecek dış faktörleri de unutmayın. Örneğin eğer stresliyseniz kortizol seviyeniz yükselebilir. Bu durum da kilo verme yeteneğinizi engelleyecektir. Ayrıca 225 yetişkinin dahil olduğu ve Journal Sleeping’de yayınlanan bir çalışma geç saatlere kadar ayakta kalan kişilerin gece boyunca sağlıksız yiyecekler tüketmeye daha eğilimli olduğunu göstermektedir. 

19
100
admin
admin - 6 yıl önce
38262 0 19
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları