Powerlife 3lu set

Sıkı Çalışan Vücut Geliştirmeciler İçin Hızlı Kas Yapmaya Dair 10 İpucu

Bedeninize kas eklemek için ter ve gözyaşı dökerek çaba gösteriyor ama işe yarıyormuş gibi görünmüyorsa belki de kas yapmak için bu 11 ipucuna bir göz atmak istersiniz. Eğer bu bilgileri ve teknikleri beslenme planınıza eklerseniz  hedeflerinize hızla ulaşacaksınız.

 

1.Yoğun besinler yiyin

Havuç ve brokoliden başka bir şey yemeyerek günlük belirli bir kalori hedefi denemeye çalışıyorsanız sadece başarısız olmakla kalmazsınız ayrıca tüm gün şkin hissedersiniz. Bu yiyecekleri beslenme programınıza dahil etmeniz çok iyi iken size  vücut ağırlığı başına tavsiye edilen her kiloya 10 kalori ihtiyacını sağlayamaz. Meyveler, sebzeler ve yumurta beyazı, bunların hepsi çok iyi besinlerdir ama yeteri kadar kalori yoğunluğu yoktur. Daha çok tam yumurta, yulaf ve et gibi daha çok kalori içeren yiyecekler ekleyin.

 

2.Bol bol uyuyun

İyileşme ve büyüme dinlenirken gerçekleşir bu yüzden iyi uyumak çok önemlidir.Sıkı çalışanlar özellikle diğer ağırlık çalışanların iyileşme yeteneklerine sahip olamazlar bu yüzden bu önemli adımı atlamamanız çok daha önemlidir. 7 ile 9 saat arası uyku idealdir ama kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

 

3.Sıvı enerjiler tüketimi

Genel olarak konuşacak olursak sıvı kaloriler katı besinlerden gelen kolariler kadar doyurucu olmazlar. Sonuçta doyuş hissedene kadar bunlardan çok miktarda tüketebilirsiniz.  Diyetinizden birkaç bardak içeceği çıkarın ve yerine kalori olarak yoğun yiyecekler koyun; keten tohumu, doğal fındık yağı, yulaf ve yoğurt gibi. Bunlar gün sonunda tüketmek için hazırlaması kolay olan şeyler, tam anlamıyla bir yemek hazırlamak belki zor olabilir.

 

4.Bir seferde daha çok kas grubunu hedef alan egzersizleri seçin

İzole egzersizlere odaklanmak sıkı çalışanların spor salonunda yaptıkları en büyük hatalardan biridir. Tamamını yapmamaktan belki daha iyi olabilirken size büyük birleşik egzersizlerin verdiği tarzda gelişimi sağlamayacaktır. Yüksek hacimlere bağlı kalmak, bench press gibi daha ağır yükler kaldırmak, omuz press gibi şeyler size en iyisini verecektir. Unutmayın ki ne kadar sıkı çalışırsanız çalışın vücudunuzun her yerini eşit güçlendirmeniz gerek.

 

5.Kardioyu stratejik kullanın

Bazı insanlar çok sıkı çalışanların kardio yapmamaları gerektiğine inanıyor fazladan kalori yakmak en son ihtiyaç duydukları şeymiş gibi. Ne yazık ki bu tarz bir düşünce sağlık konusunu küçümsemeye sebebiyet verecektir özellikle de kalp ile ilgili olarak. Haftada iki veya üç defa 30 dakikalık kardio yapmak bir çok fayda sağlamaktadır: kalp sağlığını iyileştirmek, iyileşme süresini hızlandırmak ve vücuda besin iletimini iyileştirmek gibi. Sadece vücut geliştirme hedeflerinizi etkileyebilecek kadar abartmamaya çalışın.

 

6.Ağırlık kaldırma

Büyük birleşik egzersizlere ve aşırı ağırlık kaldırmaya bağlı kalmak isteyeceksiniz. Sonuç olarak eğer ağırlığı artırmaya ihtiyacınız varsa 15’den fazla tekrar yapmamalısınız. Burada 6 veya 10 tekrar yeterli olacaktır.

 

7.Dinlenme zamanınızı artırmak

Birleşik ağırlık kaldırma hareketleri yaparken setler arası geçiş yaparken acele etmeyin. Bu egzersizler vcudunuzu çok yorar ve setler arasında daha fazla dinlenme ihtiyacı doğurur. Gücünüzü tekrar toplamak için kendinize güzel bir 2 veya 3 dakika verin böylece bir sonraki sette daha başarılı olabilirsiniz. Eğer setler arasında kuvvetinizde ciddi bir düşüş yaşıyorsanız o zaman kendinize gerekli olan dinlenme süresini vermiyorsunuz demektir.

 

8.Beslenme planınıza testesteron artırıcı destekleyiciler ekleyin

Eğer çok sıkı çalışıyorsanız testesteron seviyenizin biraz düşmesi ihtimali oldukça yüksek. Bütün o sıkı çalışmanın boşa gitmesine izin vermeyin- testesteron artırıcı bir ürün alın ve hedefinize doğru hızlandığınızı izleyin! Erkekler bu testesteron hızlandırıcıları kullanarak çoktan amaçlarına ulaşıyorlar bile.

 

9.İyi karbonhidratlar tüketin

Egzersiz sonrası vücüdunuzun en çok karbonhidrata ihtiyaç duyduğu zamandır. Egzersiz sonrasında sindirimi en hızlı olan basit karbanhidratları tercih edin. Eğer egzersiz sonrası yemek yerseniz değişmi hemen farkedeceksiniz bu değişim sonrası daha hızlı ve daha büyük iyileşme süresi ve dolgun kaslar olacaktır.

10. Disiplinli olun

Kimse bunun kolay olacağını söylemez hatta kas yapmak için fazlasıyla zaman harcayan o sıkı çalışanlar dışındakiler bile. Beslenme şeklinizi ve çalışma rutininizi izleyerek ve gerekli değişimleri takip ederek gelişim olacağını unutmayın.

 

23
0
admin
admin - 7 yıl önce
12710 1 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları