Powerlife 3lu set

Six Packe Sahip Olmak İçin Nasıl Beslenmeli?

Reklam Alanı
DİĞER ETKENLER

Son olarak, baklavalarınıza ne kadar kolay ulaşabileceğinizi etkileyecek diğer unsurları da unutmayın. Bunların arasında sodyum alımı (şişkin görünüme yol açabilirler), her akşam ne kadar uyuduğunuz (karbonhidrat isteğinizi kontrol altında tutmakta önemlidir) ve günlük bazda ne kadar miktar sağlıklı sıvı tükettiğiniz sayılabilir. Baklavalara kavuşmak için bütün bir hayat tarzınızı etkileyen bir yaklaşım benimsemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız. Spor salonunda ne yaptığınız da kesinlikle önemlidir­ama esas önemli olan beslenme ve antrenman disiplinini aynı anda sağlamaktır.

ÖZET

Özet olarak, işte baklava planınızı oluşturmak için atacağınız adımlar:

1 KALORİ ALIMINI AYARLAYIN

Günlük toplam alacağınız kaloriyi bulmak için mevcut vücut ağırlığınızın her kilosunu 18 - 26­arasındaki katsayıyla çarpın. Skalanın yüksek kısmından başlayıp katettiğiniz mesafelere­göre kaloriyi düşürmeniz gerektiğini unutmayın. Gerekenin altında kalori almanız size bir şey kazandırmaz.

2 PROTEİN ALIMINI AYARLAYIN

Yukarıda anlatılmış olduğu gibi, yüksek seviyede protein almak önemlidir. Bu nedenle vücut ağırlığınızı yaklaşık her kilosu için 2,4 - 3­gram kadar protein alın. Buradan çıkan sayıyı 4`le çarparak da her gün tükettiğiniz proteinden aldığınız kaloriyi bulun.

3 DİĞER MAKRO BESİNLERİ AYARLAYIN

Diyeti tamamlamak için protein alımından elde ettiğiniz kalorileri, günlük almanız gereken hedef kalori miktarından düşün. Çıkan sayı, yağ ve karbonhidratlardan alabileceğiniz kalori miktarını gösterir. Antrenman öncesi ve sonrası, karbonhidrat seviyelerini ayarlayın (25-50 gram arası) ve ardından, eğer istiyorsanız başka öğünlere de karbonhidrat ekleyin. Karbonhidratın gramında 4 kalori olduğunu unutmayın. Karbonhidratlardan alacağınız kaloriyi de bulduktan sonra günlük kalori alımı hakkınızdan kalan kalorilerle, kaç gram yağ alabileceğinizi hesaplayın (besinlerden alınan yağların gramında 9 kalori vardır). Hafta boyunca değişken miktarlarda kalori almak için planınızdaki karbonhidrat miktarında dönüşümler yapmayı da unutmayın. ­ Kaynak:Bodybuilding.com

32
0
admin
admin - 8 yıl önce
48807 6 32
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları