Powerlife 3lu set

Sizi Hedefinize Ulaştıracak 6 Karar

Reklam Alanı
Yeni yıl kararları ilk birkaç hafta uygulamak için kolaydır. Hala heyecanlı, motive olmuş ve bu yılın sizin yılınız olduğunu düşünüyorsunuzdur. Fakat zamanla hedefiniz buhar olup uçmaya başlar. Bu çok yaygındır fakat yavaşlayan ivme, vazgeçmeyle sonuçlanmak zorunda değildir. Hedefinize sadık kalmak için kendinizi sürekli kontrol etmelisiniz. Amacınıza sadık kalmak için bu ipuçlarını okuyabilirsiniz.

1-­Kararınızı yeniden gözden geçirin

Yeni yıl zamanı çeşitli kararlar almak kolaydır ve bazen istemeden ulaşılmaz olanları seçeriz.­Bu yüzden kararı yeniden gözden geçirip ne yapabileceğiniz konusunda düşünmelisiniz. Nerede olduğunuz ve ne istediğiniz, kararınızı değerlendirmek adına önemlidir.

2-­Kararı bozun

Eğer hedefiniz fazla yüksekse yeniden değerlendirebilirsiniz. Belki yarım maraton koşmak ya da 10 kilo vermek istediniz. Bunlar hayranlık uyandırıcı fakat gerçekleşmesi çaba ve efor isteyen şeylerdir. Büyük ve uzun vadeli amaçlardan ziyade, daha küçük hedefler belirleyin. Yarım maraton yapacağınıza 5k koşusu deneyin. Bundan sonra 10k yapın. Bu küçük hedeflerden sonra yarım-maratona odaklanın. Her gün kilonuzu kontrol edeceğinize haftada üç kez salona gidin ve şeker alımını azaltın. Bu teknik, size gelişim kaydettiğinizi hissettirir, küçük hedefler ve küçük başarılar sizi daha büyük hedefler için motive eder.

­

3-­Çabanız için kendinizi ödüllendirin

İşler kötü gittiğinde ve kendinizi hedefinizden çok uzakta gördüğünüzde, belki de çabanız için kendinizi ödüllendirme vakti gelmiştir. Mesela haftada beş gün salona gidiyorsanız, bir geceyi arkadaşınızla sinema gecesine çevirin. Tabi buna soda eklemeyin, bu bir zehirdir. Ne kadar kilo kaybettiğiniz konusunda endişe duymanıza gerek yok, sadece iyi alışkanlıklarınız için kendinizi ödüllendirmeyi düşünün yeter. Dikkatli olun: Çabanız konusunda kendinize karşı dürüst olun. Salona gitmek sayılmaz. Kendinize gereğinden fazla yumuşak olmanız, gelişim sürecinde geriye gitmenize neden olabilir. ­

­

4-­Birisiyle konuşun

Zor zamanlarda bazen iyi çözüm birisiyle konuşmaktır, sıklıkla da bir yabancıyla. Online olarak da konuşabileceğiniz destek veren bir arkadaşınız sizi kaygı, endişe ve mücadelenizin üstesinden gelme konusunda yardım edebilir. Ek olarak bazen, basitçe zor zamanlar geçirdiğinizi kabul etmeniz, problemin üstesinden gelmenizi kolaylaştırabilir. Sürekli negatif düşünmek, olumlu düşünmemizi engelleyebilir. Başka biriyle tartışmak, farklı bir perspektif sağlamanıza neden olabilir. Fitness zamanlarında arkadaşınızla hedefleriniz, küçük adımlarınız ve nasıl hissettiğiniz konusunda konuşun. Kendinizi tanımaya başlayacaksınız ve hedefleriniz daha iyi olacak.

5-­Profesyonel yardım arayın

İster bir antrenör olsun, ister bir psikolog ya da diyetisyen, alacağınız profesyonel yardım kararlarınızın gerçeğe dönüşmesi için fayda sağlayabilir. Örneğin bir diyet uygulamak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz ya da kilo veremiyorsunuz. Bu noktada bir beslenme uzmanına başvurabilirsiniz. Bunda utanılacak bir şey yok, çünkü profesyonel sporcular bile bireysel koç, diyetisyen ve antrenörlerle çalışırlar.

6-­Yeni bir yöntem deneyin

Belki çalışmaya ağırlık kaldırarak başladınız ve eğlenceli olacağını düşündünüz. Fakat zaman içinde bu kendinize karşı dürüst olmamaya dönüştü. Eğer spor salonunda olmaktan nefret ediyor ve gitmemek için bahane arıyorsanız, eğlenmek için bir şeyler bulun. Kick boks, bootcamp gibi alternatifler deneyebilir ya da sizi harekete geçirecek kişisel antrenör tutabilirsiniz. Her ne kadar programınızda sık değişiklik yapmak iyi olmasa da, bazen yapacağınız çeşitli ayarlamalar eğer hala amacınızı destekliyorsa faydalı olabilir.Yaptığınız antrenmanı severseniz, milyon kere daha basit olacaktır sizin için. ­ Kaynak

18
80
admin
admin - 8 yıl önce
125888 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları