Powerlife 3lu set

Sonuçlara Ulaşmanızı Sağlayacak 7 Method

Reklam Alanı
Ağırlık kaldırma programınızı çok seviyorsunuz. Compound ve isolation liftlerin böylesine mükemmel uyumunu bulmak çok uzun zamanınızı aldı ve bu uyum bazı büyük hedeflerinize ulaşmanızı sağladı.

Ama daha sonra bu hedefleriniz programınızı geride bırakarak daha da büyüdü. Şu an aynı ilerleme sürecini görmüyor olabilirsiniz. Bu sevdiğiniz hissi kaybettiniz, ama programınızı tamamen de değiştirmek istemiyorsunuz. Yalnızca eski günlerdeki gibi aynı şişmeyi hissetmek istiyorsunuz.

Panik yapmayın ve sevdiğiniz rutini bırakmayın. Onun yerine kendinizi canlı tutmak ve sonuçlarınızı tekrar harekete geçirmek için birkaç küçük teknik düzenlemeler yapabilirsiniz. Aşağıdaki tüyoları göz önünde bulundurun:

1- Tekrarlarınız için süre belirleyin.

Tekrar aralığını seçmek programın ilk adımlarından biridir. Bu adım, hedeflerinizi belirlemek ve ilerlemeyi izlemenin önemli bir yoludur. Ayrıca eğer tekrarlar olmasaydı, egzersiz günlüğünüze ne yazacaktınız? Ne kadar ağırlık kaldırabildiğinizi takip etmenin başka yolları da vardır. Önünüzdeki ilk ya da iki hafta boyunca, ağırlık kaldırırken süre tutun. Belirli bir zaman aralığı seçin. 45 saniye orta zorlukta bir ağırlığı kaldırın, 20 saniye boyunca ağır bir ağırlık kaldırın ve zil sesini duyana kadar mümkün olduğunca fazla tekrar yapmaya çalışın.

Eğer bir noktada durmanız gerekiyorsa, sorun yok, ama mümkün olduğunca hemen tekrar başlayın. Bu vücudunuza yorgunluğun üstesinden gelmesini öğretecek ve kas dayanıklılığınızın artmasına yardımcı olacaktır. Hızlı tekrarlar belki daha fazla güç sarf etmenize yardımcı olacaktır. Uyarıcılardaki değişiklik, belki büyüme hızınızı artırmaya yeterli olabilir.

2. Gerilim altındayken süreyi artırın.

Bu teknik kaslarınızın dayanıklılığını artırmak ve antrenman enerjinizi artırmada en üst seviyededir. Gerilim altındayken zamanı artırmak, daha fazla kas liflerinin büzülmesine neden olan birimleri içerir. Daha fazla kas liflerini kullanmak güç, dayanıklılık ve antrenman verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Gerilim altındaki zamanı azaltmak için, standart tekrar döngünüz ile hareket etmeye başlayarak hedeflediğiniz sayıya ulaşın. Son tekrarda, hareketin yukarısındayken ağırlığı sabit tutun. Tutamayacak dereceye gelinceye kadar tutun ve sonra tekrarı bitirin.

Eğer daha büyük bir mücadele istiyorsanız, hareketin bitmesine yakın yarısında durun. Çoğu insan için, bir hareketin ortasında en kaslı gerilim yeri en zorudur. İyi sporcular en zayıf noktalarına hedeflenirler. İşte bu yüzden iyidirler.

3. Antrenman kablonuzu değiştirin.

Eğer uzun süredir ağırlık çalışıyorsanız, kabloların değişimi kaslarınıza mücadele etmek için değişiklik ve yeni bir uyarıcı verebilir. Kablolar, serbest ağırlıkların veremediği sürekli gerilimi sunarak ağırlığın kaldırma gücünü değiştirebilirler. Örneğin, dumbell ya da barbellcurl yaparken, ağırlık kolay bir şekilde aşağıya ya da yukarıya kaldırılabilir, çünkü bunların daha iyi kaldırma gücü vardır. Ancak kabloların değişimi ve hareket aralığı boyunca eşit derecede gergin olacaksınız.

Vücut geliştiriciler için kablo egzersizi avantajlıdır. Kablo ile kaldırdığınız aynı miktardaki ağırlık, barbell ya da dumbbell ile kaldırdığınız ağırlıktan daha farklı hissettirecektir. Sonuç: adaptasyon.

Kablo egzersizinizin tadını çıkarın, ama unutmayın ki doğru pozisyonda durmak serbest ağırlıkları kasnak sisteme kaldırırken önemlidir. Riskler vardır. Aynı kontrollü tempo ile kaldırın ve hile yapma içgüdüsüne karşı koyun.

18
0
admin
admin - 8 yıl önce
6752 0 18
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları