Powerlife 3lu set

Sonuçları Maksimuma Çıkaracak 5 Önemli İpucu

İdeal kas geliştirme sonuşları ve çalışma çabanızı maksimuma çıkarmak için bu teknikleri izleyin

Geçen gece harika bir bench press seansı yaptım. Neden biliyor musun? Çünkü spor salonunda geçirdiği 28’den fazla yıl boyunca her bir seansı nasıl mümkün olduğu kadar etkili yapabileceğimi öğrendim.... ve sen de öğrenmelisin.

İşte benim ‘in the trenches’ özel ipuçlarım, her spor çalışmasını daha iyi yapmayı sağlayacaklar, böylece daha hızlı güç ve kas kazanacaksınız.

Egonuzu Kontrol edin

Öncelikle egonuzu kapıda kontrol etmelisiniz ve her bir çalışma seansının sizin kişisel rekorunuz olamayacağını anlamalısınız. Bazen spor salonuna gittiğinizde, bir şeyler planlandığı gibi gitmez bunun sebebi geldiğini göremediğiniz beklenmedik engellerdir; bir gece önce iyi uyuyamamış olabilirsiniz, beslenmenizde problem olmuştur, susuz kalmışsınızdır veya sadece iyi hissetmiyorsunuzdur.

Bazı spor seansları gücünüzü oluşturup sürdürürken bazıları da gücünüzü ortaya çıkarır. Eğer spor yaparken volumde ( set x tekrar) ve şiddette ( kullanılan ağırlık mikarı) değişiklik yapacak kadar uyanık olursanız bir sonraki spor salonuna gidişiniz için bir garanti oluşturmuş olacak ve daha fazlası ve daha güçlü olursunuz.

Daha küçük zıplamalar yapın

Spor yapmanın mükemmel bir şey olmasının ikinci bir sebebi ise fazla ağır ağırlıklarla çalışırken daha büyük güç yatırımı ve daha iyi volum yaratmak yerine  ana kaldırma hareketlerinde küçük sıçramalar yapmayı öğrendim. İşin anahtarı asla bir ağırlığı es geçmek istememenizdir. Herhangi bir kaliteli ağırlıkçıya bakın ve nadiren setlerdeki tekrar hedeflerini atlarlar. Bu durum çalışma yapmanızdaki başarıya götürmeyi ve egzersizlerden asla başarısız sonuç almamanızı garantiler.

Isınmayı es geçmeyin

İyi bir ısınmanın önemini asla küçümsemeyin. Arabadan doğruca ağırlık barlarının altına giden günler kayıptur. Eğer bu yaygın olarak yaptığınız bir egzersiz ise eninde sonunda sakatlık yaşarsınız. Bunun tartışmaya açık bir yanı yoktur. Gerçekleşmesi an meselesidir. Eğer gençseniz ve altından kalkabileceğinizi düşünüyorsanız sadece bekleyin.

Isınma- dirençli titreşimler, sünger döndürme, açılma egzersizleri ve akan hareket dizileri de dahil olmak üzere- kesinlikle  spor salonunda güçlenmede ve spor salonu dışında daha iyi hareket etmek için ve bunu sürdürmek için çok önemlidir.

Hareketin kalitesi ve hareketlilik  konusuna odaklanın

Do not think about starting to load up a barbell until you have a good sweat going and you've practiced the movement you're going to be training by rehearsing a fundamental movement.

İyi bir ter atana kadar halteri yüklenmeyi düşünmeyin bile ve hareket çalışın sonra da temel hareketlerle çalışarak spora başlamalısınız.

Halter kaldırma için temel hareketler

 • Bench Press
 • Squat
 • Deadlift

Eğer bu hareketlerde ustalaşırsanız, diğer tüm hareketlerde halteri kaptığınızda veya sırtlandığınızda tekniğiniz ve aldığınız sonuçlar daha iyi olacaktır.

20
100
admin
admin - 6 yıl önce
8990 0 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları