Powerlife 3lu set

Sporcu Beslenmesi İçin 25 Tavsiye

1-­Tutarlı Kalmak Eğer "bana tek tavsiye ver" diyorsanız şunu­unutmayın:­Daha iyi beslenme alışkanlıkları oluşturmak yaşam tarzınız olmalıdır, geçici bir değişim değil.

2-­ Açlık Kontrolü Yapın Size uyan bir beslenme planı bulun ve ona sadık kalın. Uzun bir süre sizin için uygun olan bu diyete devam ettiğiniz zaman, vücudunuzun daha sağlıklı olacağını göreceksiniz. Yemekten önce bir bardak su için. Hissettiğiniz şeyin susuzluk değil de açlık olduğundan emin olun. Burada önemli olan nokta, sıkıntılı, duygusal ya da meşgul olduğunuzda kendinizi abur cubura­vermemeniz. Yani televizyon izliyorsunuz diye kocaman bir cips paketini­bitirmeye hakkınız yok.

3-­ Kalorinizi kontrol edin Yediklerinizin listesini tutmak sağlıklı bir kilo kaybı ve kazanımı için çok önemlidir. Telefonunuza uygulamalar indirin, internetten bulduğunuz besin değerlerini not alın. Ne­olursa olsun bunlara sadık kalmanız hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

4-­ Tamamlamaya Geçin Her gün yemediğiniz sürece, tatlı veya tuzlu atıştırmalar (az miktarda) sorun değildir. Atıştırmalarınızı ve abur cubur dengesini­ayarlayın. %90 sağlıklı beslenin, %10 kendinizi ödüllendirin.­

5-­ Sağlıklı Besinler En İyisi Mümkün olduğunca tek madde içeren gıdalar tüketin. Eğer bir gıda çok işlenmiş ve birbirine zıt birçok bileşen içeriyorsa­o gıdayı tüketmeyin.

6-­ Daha Az Şeker Tüketin Şeker sinsidir. O, çeşnilerde, kepekli tahıllarda hatta ekmekte bile karşınıza çıkabilir. Şeker ölçülü kullanıldığı sürece zararsızdır. Bu ihtiyacınızı dut, portakal gibi meyvelerden karşılayabilir, hatta kalorisiz yapay tatlandırıcılardan bile faydalanabilirsiniz. Ama tükettiğiniz bu ürünlerin şeker oranını takip etmelisiniz.

7-­Kalori İçeren İçecekler Tüketmeyin Genelde bu gibi içecekleri tehlikeli kalori listesinde saymayı unutuyoruz. Protein tozundan başka, kalorili içecekler tüketmek size ihtiyacınız olandan daha fazlasını vereceği için hedefinize ulaşmanızı engelleyecektir.

8-­Sağlıklı Atıştırmalar Her zaman yanınızda, çantanızda, arabanızda sağlıklı atıştırmalıklar bulunsun. Bu sayede çikolata veya cips tüketme alışkanlığından vazgeçeceksiniz.­Siz dışardayken yanınızda bir avuç fındık, badem veya protein bar gibi atıştırmalar bulundurmak iyi olacaktır.

­

9-­Yemek Yapma Becerilerinizi Geliştirin Yemeklerinizi hazırlamak için­kendinize zaman ayırın. Pişirirken bir önceki günden kalan miktarı kaydedin. Bu sayede kendinize daha başarılı ve sağlıklı yemek planları­oluşturabilirsiniz. Bütün gün gereksiz yiyecekler tüketmek yerine böylesi daha iyi olabilir.

Reklam Alanı

10-­Tatillere ve Partilere Dikkat Seyahatlerde, tatillerde ve partilerde dikkatli olun. Sağlıklı beslenme düzeninizi asla bir kenara bırakmayın. O gün kendinizi­bir miktar­şımartın ve geri kalan vakitte kontrolü tekrar ele alın.

11-­­Menü Değişimi Dışarıdayken yemek zorunda kaldığınız yemekleri, ihtiyacınıza göre düzenleyin.­Kendinize bir kalori sınırı çizin ve önünüze gelen yemekte birkaç eleme­yaparak oranı ayarlayın. Yemeğin nasıl pişirildiğine dikkat edin, emin olamazsanız bilgi isteyin.

12-­Gece Alemini Terk Edin Bir tek içki diyetinizi bozmaz diye düşünebilirsiniz ama bunun adının "bağımlılık" olmasının bir sebebi var.

13-­Sağlıklı Yağlar Tüketin Yağ tüketimini tamamen engellemeyin. Yağ tıpkı protein ve karbonhidrat gibi­dengeli bir diyette oldukça önemlidir. Yağ size enerji sağlar, organları ve vücut emilimini korur. Aynı zamanda doymuş yağ, vücut geliştiriciler için ve özellikle vücuttaki testestoron seviyesini korumak için gereklidir.

22
0
admin
admin - 8 yıl önce
64264 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları