Powerlife 3lu set

Steroid Yan Etkileri

Vücut geliştiriciler, 7 haftalık kullanımla kas kazanımlarını yüzde 20`den fazla artırabilirler. Çoğu kişi, bunların­yan etkilerini ve kendisini nasıl öldürebileceğini bilmez. En yaygın ­steroidler ve vücudunuza etkileri hakkında bilgilenin! 1940`lardan bile önce, ­testosteronun dikkat çekici tıbbî kullanımları ve testosteron esaslı ilaçlar mevcuttu.

­

Reklam Alanı
Olumsuz Yan Etkiler ve Tehlikeler ­

Oral steroidler, karaciğerden ilk geçişte metabolize edilirler ve enjekte edilen ilaçlar gibi dolaşım sistemine giremezler.­Tıp, ­Dianabol`deki temel­testosteron­bileşimini ağız yoluyla sindirilebilinecek şekilde değiştirmiştir. Bu da­oral ilaçların safra ve karaciğer sistemlerinde daha ağır biçimde yoğunlaşması demektir. Dolayısıyla bu ilaçların­karaciğer­ve­böbreklerde hasara yol açma potansiyeli yüksektir. Midede uğrayacakları bozunmaya rağmen çoğu kullanıcı için mg./mg. bazında oral steroidler her zaman enjeksiyonlardan daha etkili görünmektedirler.

Oral steroidler sisteme çabuk girer, sistemden çabuk çıkarlar.­ Bu nedenle -ister inanın ister inanmayın­kadınlar için istenmeyen yan etkileri kontrol altında tutmak, oral steroidlerle daha kolaydır. Günlük 20 mg.`lık oral ilaç kullanan birisi, eğer örneğin ses değişimi başladığını ­fark­ederse toplam dozu azaltabilir ya da ilacı tamamen bırakabilir. Oysa eğer birisi enjeksiyion (ya da enjeksiyonlar) uygulamışsa ve bu türden bir yan etki baş göstermişse o kişinin eli kolu bağlanmıştır; çünkü dozu düşürme ya da ilacı bırakma şansı olmadığından bir kere enjeksiyonla vücuda alınmış ilaç, etkilerini de göstermeye devam ederek bir süre daha bünyede kalacaktır.­Bu,­nandrolone­gibi makûl (güvenli kabul edilen) bir steroidin, kadınlarda­deca-delts­(gelişmiş omuzlar) ve­deca-voice­(kalın ses) gibi `alıcı duyarlı` kaslar üretebilmesinin sebebidir.

­

Oral ilaçlar, sisteminizden çok daha çabuk çıktığı için bu ilaçların doping testinde tespitini de zorlaştırır. Yapılan bir deneyde, 4 hafta boyunca her gün 25 mg.`lık bir ­Dianabol­aldıktan sonra ilaca bir haftalık ara verildiğinde, bu bir haftalık aranın yedinci günü doping testinden negatif sonuç alınmıştır. Belli belirsiz daha az bir dozdaki ­Anavar ise­vücuttan 4-5 günde temizlenmiştir. Hâlbu ki, alınan 2 tane 100 mg.`lık Deca-Durabolin (nandrolone) enjeksiyonu, kullanımdan 11 ay sonra bile testte pozitif sonuç çıkarıyordu. Geçen yıllarda, çoğu bilinen oral steroidler, (neredeyse hiçbir güvenilir tıp doktorunun bu türden bir çalışma yapmamış olması sebebiyle) kesin olmayan biçimde boyuta ve güce katkıları yönünden kabaca aşağıdaki gibi sınıflandırıldılar:

1)­Dianabol

­2)­Anadrol-50 (oxymetholone)

­3)­Halotestin (fluoxymesterone)

­4)­Anavar (oxandrolone)

­5)­Primobolan (methenoloneacetate) ­

6)­Winstrol (stanozolol) ­

7)­Methyltestosterone

­8)­Maxibolin

Anadrol-50­ ve ­Halotestin, yan etkileri açısından en kötüleri olarak değerlendirildi; hemen arkalarında ­Methyltestosterone­ve ­Dianabol­yer aldı.­Winstrol­ve ­Maxibolin, düşük­ androjen ­potansiyelleri nedeniyle daha çok kadınlar tarafından kullanıldı ve açıkçası erkeklerde güce pek katkısı olmadığı görüldü.

­

34
100
admin
admin - 8 yıl önce
129428 0 34
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları