Powerlife 3lu set

Takıntılı Olmadan Yediklerinizi Takip Etmenin Basit Yolları

Öğünlerinizi takip etmek alınan besinleri güçlendirmek, gereksiz atıştırmaları önlemek ve kilo vermek için harika bir yoldur. Ama ağzınıza çatalı götürmeden önce 10 dakika boyunca hesaplamalarla uğraşmak oldukça yorucu. Ve dürüst olmak gerekirse biraz takıntılı bir durum.

Yemek takip programlarını kullanmak sizi numaralara takıntılı hale getiriyor diyor Beslenme ve Diyet Akademisi sözcüsü Wesley Delbridge. “Yiyecek takibini fazlasıyla abartan kendilerini dışarı kapatan veya yiyeceklerle sağlıksız ilişkiler geliştiren insanlar gördüm,” diyor. 

Ağzınıza girenleri takip etmek için bu 5 yaratıcı yönteme bir göz atın- üstelik çıldırmanıza da gerek yok.

Virginia’daki Jim White Fitness ve Beslenme Stüdyosu’nun sahibi olan Jim White; bedeninizin geliştirmiş olduğu besin takibidir. Hormonlarınız sizin için tüm hesaplamaları yapar ve yiyecek yardımı ile ne zaman enerji almanız gerektiğini size bildirir ve zamanı geldiğinde de zincirlerini kırar.

Ağzınıza girenleri izlemek için açlık skalanızı göz önüne almanızı tavsiye ediyor White. Bunun değerleri de 1den 10a kadardır. Bir olduğunda korkunç derecede açsınızdır, 10 da ise pantolonunuzun düğmelerini kapatamaz durumdasınızdır. Hedef açlık seviyenizi 4 ile 6 arasında tutmaktır diyor. Dörde ulaştığınızda yemeye başlayın ve masadan altııda kalkın. Böylece otomatik olarak greksiz yemek yemeyi, fazla yemeyi ve gece yarısı atıştırmalarını önlersiniz.

 “Yediklerinizin fotoğrafını çekin ve başkaları ile paylaşın,” diyor Delbridge. Bunu Facebook, instagram ve hatta başarılı bir yiyecek takip uygulaması aracılığı ile yapabilirsiniz. Örneğin, PicHealty(İOS için bedava bir uygulamadır) size yediklerinizi paylaşıp ne kadar sağlıklı(veya sağlıksız) olduğunu değerlendirme imkanı sağlayabilir ve arkadaşlarınız da yorum yapabilirler- sizi desteklerle, tarif önerilerinde bulunabilirler ve bir sonraki öğününüzün daha iyi olmasına yardımcı olurlar.

“Birileri salatanızın harika göründüğünü ama proteince düşük olduğunu söyleyebilir,” diyor. Bir sonraki sefer yumurta, nohut veya tavuk ekleyerek zenginleştirebilirsiniz. Mmmhhh

Eğer bir şeyleri sayacaksanız bu yediğiniz meyveler veya sebzeler olsun. İyi haber şu ki beşin üstüne çıkmanıza gerek yok. Günlük yediğiniz doğal besinli öğünleri en az beşe çıkarırsanız vitamin, mineral ve lif destekli bir sürü kilo vereceğinizi garanti ediyorum diyor White. Daha çok doğal besin tüketerek karşı koymaya çalıştığınız iştahla gece yarıları mücadele etmek zorunda kalmazsınız.

Ügnde beş kez çetele tumak zor mu? White tek yapmanız gerekenin her yemek ve atıştırmalık yanında en az bir meyve veya sebze tüketmek olduğunu söylüyor. Bunu başarabileceğinizi biliyoruz.

Eski günlüklerinizi kenara atmanın zamanı. Kentucky Üniversitesindeki araştırmalara göre kilo vermeye çalışırken stresinizi kontrol altına almak doğru yemek yeme tekniğini bulmaktan bile daha önemli. Duygusal açlıkla yemek yemenin yanısıra stres leptin, ghrelin, kortizol ve adrenalin gibi hormonları dengesizleştiriyor ve bu da sizi yüksek yağlı ve şekerli şeyler yemeye teşvik ediyor-  stresliyken kim kereviz yemek ister ki?

Dengeli bir biçimde beslenmek için her makro besini hesaplamak zorunda değilsiniz. Sadece tabağınızın biraz karbonhidrat, protein ve yağ içerip içermediini kontrol etmek için hızlıca bir göz atmanız yeterli olacaktır- eğer eksta bonus istiyorsanız biraz da lif ekleyin. Bu besinlerin kombinasynu vücudunuz için gereken hayati enerjiyi  sağlayacaktır, aşırı yemek yemenizi önleyecektir ve tatlı krizlerine elveda etmenizi sağlayacaktır diyor Delbridge.

Bu kural atıştırmalar için de geçerli. Eğer öğleden sonra atıştırması için bir elma yiyorsanız bu çok iyi. Ama yine de protein ve yağa da ihtiyacınız vardır. Yemeğe kadar tok kalmak için yanına biraz peynir veya fıstık ezmesi de eklemeye çalışın.

 

15
0
admin
admin - 7 yıl önce
3816 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları