Powerlife 3lu set

Testosteron Takviyeleri Kas Yapımınızı Hızlandırır mı?

Testosteron, kas gelişimi ve güçlenmek için vücudunuzda bulunan en önemli hormondur.

Kas çalışırken ve antrenman yaparken, yaptığınız antrenmanın hatırı sayılır bir seviyede olmasını istiyorsanız testosteron seviyelerinizi desteklemek için her şeyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için en iyi yol testosteron artırıcıları kullanmak olacaktır.

Bu ürünler şunlar için formüle edilir;

 • Kas boyutunu artırma: Büyüme ve yenilenmeyi artırır.
 • Ekstra testosteron üretimi: Doğal olarak testosteron üretimini artırır.
 • Kendine güveni ve moralinizi artırma: Her gün spor salonunuza gitmek için size ekstra motivasyon sağlar.

Bazı insanlar bu konuda çok şanslıdır. Yıllarca kas çalışıp hiçbir şekilde testosteron artırıcı kullanmadan genişlerler. Bazıları da tonlarca protein tozu içip, kilolarca biftek ve patates yerler. Tek amaçları kas yapmaktır. Ancak başarılı olamazlar.

Testosteron artırıcılar bu tarz adamlar için geliştirilmiştir. Kas yapmakta zorlanan adamlar için. Kasların daha çabuk ve kolay büyümesini sağlar.

Tam Olarak Ne İşe Yararlar?

En iyi ürünler, güvenli bir şekilde destekleyecek ve vücudunuzun daha çok testosteron üretmesini sağlayacak karışımları kullanır.

Bu ürünler şu şekillerde çalışır:

 • Testosteron Üretimine Yardımcı Olmak: Bu beyin ile hormonal bezlerin arasında ağır bir işleme dayanır.

Gerekli bileşenler herkesin diyetinde bulunmaz. Bu ürünler eksik bileşenleri tamamlar ve vücudun doğal olarak testosteron üretimini artırmakta yardımcı olur.

 • Özgür Testosteronları Artırmak: Bir erkeğin vücudunda bulunan testosteronların %60’ ı Cinsiyet Hormon Bağlayıcı Globülin (SHBG) ler tarafından bağlanır.

Bu bağlanma olduktan sonra, testosteron anabolik gücünü kaybeder ve bir daha doğrudan kullanılamaz. Testosteron artırıcılar globülin üretimini azaltarak testosteronları serbest bırakır.

 • Östrojen Üretimini Azaltmak: Vücutta bulunan aromataz enzimi östrojen üretimini sağlar. Hatta bu enzim testosteronlarıda dönüştürerek östrojen üretimi sağlayabilir.

Bazı testosteron artırıcılar da bu enzimi bastıracak bazı bileşenler içerir. Bu bileşenler östrojen üretimini azaltır. Ayrıca düzenli bir şekilde östrojen üretimini azaltmak aynı zamanda testosteron üretimini de artıracaktır.

Ancak her testosteron artırıcı bu işlevi görmez. Sadece bazılarında bu bileşenler vardır.

Testosteron Artırıcılar Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Görünen o ki bazı arkadaşlar testosteron üretimini artırmanın tek yolunun steroidlerden geçtiğini düşünüyorlar.

Bu düşünce saçmalığın daniskasıdır. Bir saniyeliğine gerçekçi olmak gerekirse, testosteron artırıcılar sentetik ürünler kadar güçlü değildir. Ancak bu testosteron artırıcıların etkisiz olduğunu göstermez.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre birkaç tane doğal bileşenin testosteron üretimini artırdığı ve desteklediği görülmüştür. Ayrıca bu bileşenlerin steroidler gibi tehlikeli yan etkileri yoktur.

En İyi Testosteron Artırıcı Bileşenler

Her testosteron artırıcı etkili değildir. Çoğu ürün yıllar önce yapılmış eski bileşenleri içerir.

Biz de sizler için araştırdık. Acaba en iyi bileşenler hangileri? İşte klinik deneyleriyle birlikte en iyi bileşenler:

D-Aspartik Asit: Bu başlıca amino asit beyinle iletişime geçerek testosteron üretimini artırıcı hormonların üretimini sağlar. Bu hormonlar içinde lüteinleştirici hormon (testosteron düzenleyici), folikül uyarıcı hormon ve belki de en önemlisi gelişim hormonu (kas üretiminde anahtar hormondur) bulunmaktadır.

Ayrıca D-Aspartik Asit’ intestosteron üretiminin limitlerini kaldırıcı özelliğinin bulunması yönündeki çalışmalarda vardır.

İstiridye Özü: Potansiyel olarak en etkili testosteron artırıcı bileşen budur. İstiridye bir biftekte bulabileceğiniz çinkonun 10 katı fazlasını bulundurur. Çinko da D-Aspartik Asit gibi lüteinleştirici hormon barındırır.

Ayrıca vitamin, amino asit, Omega 3&6 ve taurin gibi 59 tane bileşen içerir. Zekâyı geliştirici etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Güç kazanımı ve bağışıklık sistemini de geliştirir.

Isırgan Otu: Isırgan otunda bulunan lignanlar SHGB ile yakın çalışırlar. Vücutta SHBG’ ye bağlı testosteronların serbest kalmasına yardımcı olur. Ayrıca deneylerde görülmüştür ki ısırgan otu içindeki bileşenler aromataz inhibitörü olarakta görev yapar. Bu sayede östrojen üretimi de azalmış olur.

Vitamin D3: Bir vitamin olarak adlandırılır ama bir hormondur. D3 hayatta kalabilmemiz için gerekli 24 bileşenden biridir. D3 güneşten alınır ancak çoğu zaman yeterli seviyede alamayız.

Modern yaşam bizi sürekli iç mekânlara hapsettiği için yeterli seviyede alamayız. Vücudumuzda ki miktarda sınırlı olduğu için ekstra D3 alımı önemlidir.

D3, lüteinleştirici, folikül uyarıcı ve gelişim hormonlarının üretiminde rol oynar.

Ginseng: Bu özüt testosteron dünyasını sallar. Ginsengin erkeklerde nitrik oksit seviyesini artırıcı özelliği de vardır. Bu sayede damarlarınız genişleyerek daha fazla kan akışı sağlanacaktır. Daha fazla kan akışı demek ise kaslarınıza gidecek enerjinin artarak daha etkili kas yapmaktır.

Ayrıca vücudun glikoz seviyesini düşürerek testosteron üretimi sırasında insülin müdahalesi riskini eler. Ginseng içindeki saponinler ise ayrıca testosteron ve lüteinleştirici hormon seviyelerini artırıcı özelliğe sahiptir.

En etkili türü ise Asian Red Panax Ginseng (https://link.tl/p5Sm) türüdür.

Bileşen Uyarısı

Özel karışım içeren ürünlerden uzak durun. Bu ürünlerde bir bileşenin hep birlikte çeşitli miktarlarda karıştırıldığı bir durum vardır. Bu kötü çünkü hangi bileşenden ne kadar aldığınızı bilemiyorsunuz.

Ayrıca son birkaç yıldan önce formüle edilmiş ürünleri tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu ürünler son klinik çalışmalar dikkate alınarak formüle edilmiyor.

Yan Etkileri Var Mı?

Bu ürünler steroid değil. Tamamen doğal takviyelerden oluşmuştur. Bu takviyeler vücudunuzun daha fazla testosteron üretmesini sağlamak için dizayn edilmiştir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Size erkek göğüsleri, buruşuk testisler veya tiroit atakları vermezler.

22
100
admin
admin - 7 yıl önce
9042 0 22
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları