Powerlife 3lu set

Uygulayabileceğiniz En Zalim 3 Süper Set

Süper setlere bayılırım. Hatta takınım olabileceği de iddia edilir. Şişirmeler diyarına en hızlı girişi yapmanın yanısıra süper setler egzersiz yoğunluğunu artırmak ile birlikte kondüsyonu iyileştirme için mükemmel bir yol. Bu son kısım, yoğunluk, anahtar terim bu.

Süper setler eşleştrilmiş iki birleştirilmiş egzersizlerden birini yapıp facebook sayfanızı kontrol edebileceğiniz, elinizde çoğu kaçak olan egzersiz önecesi shakerlardan üçüncüsünü içebileceğiniz ve sonra da kadınların hayran bakışlarını yakalamak için aletler etrafında turlayıp onbeş dakika sonra da super setinizin ikinci hareketine dönebileceğiniz tarzda hareketler değiller.

Hayır, süper setler hedeflerinize acımasız 1-2 yumruktur. Önce vücudu bir hareket ile şaşırtırsın ve vücut işi kavradığını düşündüğünde öldürücü darbeyi getirirsiniz. Aşağıdaki süper setler benim favorilerimden bazıları ve emin olun ki sanki  Reebook kaslarınızı ‘The Pump’ teknolojisi ile ele geçirmiş gibi hissettirecektir. Süper set yoğunluk gerektirir ve yoğunluk da zaman kısıtlaması gerektirir.

Super Set #1 (en acımasızı ile başlayalım çünkü neden olmasın ki?)

Deadlift ve Önden Squat

Yazarın Notu: Aşağındaki ön squat seçeneği goblet squattır.

Bu sizin şöyle hissetmenizi sağlayacak: Dürüst olmak gerekirse, spor salonuna doğru araba sürerken kasıtlı olarak Dale Earnhart’ı otobanda çekmek daha iyi bir seçenek olabilir. Ciddiyim bir düşünün , baştan ayağa kadar bir şişme bekleyebilirsiniz. Ağzınızdan baldırlarınıza kadar bunu hissediyor olacaksınız.

Bu şişirmelerin üst sırt ve dörtlü kaslarınızdaki miktarının sonucuna göre ya felç olmuş gibi hissedeceksiniz ya da Kaptan Amerika gibi. Ama, unutmayın Kaptan amerika da bir deney idi, siz de öylesiniz, yani en kötü ihtimalle ne olabilir ki?

Kaslı olmasına rağmen, dürüst olmak adına daha aptal bir model

Kılavuz: Size biraz rehberlik etmek istediğim bu çılgınlığa niyetli olmak için ya aptal olmalısınız ya da yeteri kadar dayanıklı. Kişisel olarak ben deatliftler için 1 ile 6 arasında düşük tekrarlar yapmayı seviyorum ön squat için ise bunun iki katını tercih ediyorum. Bu yüzden eğer 3x5 deadlift yaptıysam süper set için ön squat 3x10 oluyor. Ancak eğer deadlift formunu squattan daha uzun tutabilirseniz, belki tam tersine de bir şans verilebilir.

Süper Setler Arası Tavsiye Edilen Dinlenme Süresi: 3-5 dakika. Bunlar uzun süreli birleşik hareketler ve oldukça teknikler. Sıradaki süper sete girişmeden önce dinlendiğinizden emin olun.  

Super Set #2

Duraklamalı Bench Press ve Duraklamalı Row

Yazarın Notu: Bunun için dumbbell seçenekleri değişebilir ama fazla üzerine gitmeyin.

Bu sizin şöyle hissetmenizi sağlayacak: tıpkı vücunuzu bir kas silindiriumiş gibi. Bunun dışındaki her şey önemini yitirecektir. Burada önemli olan tek şey göğüs ve sırt yıkımının aynı anda ortaya çıkmasıdır.

Bayanlar baylar bu ileri seviyede hedefe ulaşma taktiğidir. Eğer ağırlık kaldırma konusunda acemi iseniz bu iki duraksamalı hareketin arasında kalmak sizi 9. Sınıf çalışkan heceleme şampiyonunun bekaretini 2 tecrübeli hard—core porno yıldızına karşı kaybetmesi gibi olacaktır. Yine de eğlenceli olabilir ama sonrasında bir travma yaşayabilirsiniz.

Kadınlar. Vücut geliştirmenin gerçek uzmanları.

Kılavuz: Bunlar bench ve rowların duraklatılmış versiyonları ve anlaşılması oldukça kolaylar. Bench için göğsünüzün üzerinde ağırlığı 1-2 saniye duraklatın ve ardından kaldırma hareketinin ilk kısmını tamamlayın ve hareketin geri kalonı normal biçimde ilerliyor. Row için ise ben bent üzeri halter versiyonunu tercih ederim ama dumbbel kullanılarak yapılan versiyon da uygundur, aynı şeyi gerçekleştirin. Ağırlığı göğsünüze çekin, 1-2 saniye orada tutun ve tam genişleme için alçaltın. Bu hareketler  için ben her seti eşit tekrarda yapmayı tercih ediyorum. Yani eğer 5x5 bench yapıyorsam, 5x5 de duraklatılmış row yapıyorum.

Süper Setler Arası Tavsiye Edilen Dinlenme Süresi: Yukarıdaki deadlift ve ön squatta olduğu gibi 3-5 dakika. Ancak bu süper setlerde ben setlerin arasında 1-2 dakikalık dinlenmeye cesarek edebiliyorum, evet çok cesurum.

Super Set #3

Cable Hammer Curl ve Overhead Triseps Extensions

Bu sizin şöyle hissetmenizi sağlayacak: Şey, hayatınızda hiç spor salonundan çıkıp birden bire kendinizi Ronnie Coleman’mış gibi hissettiniz mi? Evet aynen, bugün bana böyle oldu.

Bunu daha önce hiç denememiştim ve bench hareketlerinin sonunda bazı çekme hareketleri denerken birden aklıma geldi, ‘ Cody, bundan sonra birkaç tane de triceps izolasyon hareketi yapmak ister misin? Peki neden Overhead Triseps Extensions’daki süper setler olmasın ki?’ Ve sihi gibi, gerçek oldu. Sonra da kollarım ve omuzlarım yangın yeri gibi perişan oldu.

Boyun seviyesindeki kablolu set ile önden çekme yapın. Daha sonra bu hareket için tekrarlarınız bittiği zaman kaplodaki ağırlığı zemine bırakın, tıpkı bir balerin gibi 180 derece dönün ve elleriniz arkada olacak biçimde dirseklerinizi yukarıya kaldırın- avuç içleri birbirine bakacak.

Bir kez bu dirsek esnetme şeklinin esiri olmaya yaklaştığınızda tricepslerinizin nala dönüştüğünü hissedeceksiniz. Egzersizin sonunda demir gibi olacaklar ve bunu okuduğunuz için şanslı sayılanlardan olacaksınız.

Kılavuz: 10- 0 tekrardan oluşan setler yapın her bir setin son tekrarı oldukça zor olacaktır. omuzlarınızı sıkıştıracak biçimde önden çekerek başlayın oradan da dirseklerinizi geri çekin ve ardından hareketin orta noktasının sonuna doğru biraz daha fazla sıkıştırma olacak biçimde bitirin-ben dirseklerimi başımın arkasında birbirine değdirmeye çalışırım.

Fazla yükselmiş triceps genişlemeleri için, bu dirsek yüksekliğini fazla tutmak oldukça önemlidir. Bu durum sıkı kanat kaslarınız olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Dirseklerinizi esnetirken dirsekleri olabildiğince dik tutun, tüm hareket süresince avuç içlerinizi de birbirine bakacak şekilde tutun.

Bununla benze tekrarlar yapın ve sonuncusu tıpkı ölmeden kalan son gücünüzle birlikte acınacak bir halde katilinizin keşinden sürünüyormuş gibi hissetmelisiniz- ya da en azından tricepsleriniz öyle hissetmeli.

Süper Setler Arası Tavsiye Edilen Dinlenme Süresi: 30 saniye ile 1 dakika arası. Bu hareketler oldukça basit hareketler ve yorgunken gerçekleştirilmesi zor değildir. Kendinizi gerçekten buna zorlayın çünkü söz konusu hedefe ulaşmak olduğunda gerçekten önemli olan tek şey sarfedilen çabadır.

Super Set İntiharı

Kendinizi benin gibi super setlere bağımlı buluyor musunuz, unutmayın bunun üstesinden gelmek klay. Fantastik bir alet ve çok eğlenceli supersetler süresince size gerçekten hızlı bir biçimde falsolu atışlar gelebilir. Özellikle de endişe edilmesi gereken sakatlıklar ortaya çıktığı zaman. Bu yüzden eğer acemi iseniz kesinlikle #3 ile başlayın, orta seviyede iseniz #2 ve #3 vuruş verin, kendini geliştirmiş olan ağırlıkçılar ise sadece spor salonuna gider ve bu üç super set ile ortalığı kırıp geçirir. Kısacası her türlü durum size bağlı, ne istiyorsanız onu yapın.

16
100
admin
admin - 6 yıl önce
11441 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları