Powerlife 3lu set

Vücut Ağırlığıyla Vücut Geliştirme

Reklam Alanı
Al Kavadlo Highlight Reel

Antrenmanımda dönüp dolaşıp aynı noktaya geldim. Bir kez daha belli bir şekilde görünmek için antrenman yaptım; şimdi işlevsel güç ve performans için antrenman yapıyorum. Eğer iyi görünümlü bir vücuda sahip olduysam, bu sadece güzel bir yan etki.

Eğer vücut ağırlığınıza hükmetmek için uzun bir yola başlamaya hazırsanız, aşağıdaki kılavuz kurallara uymalısınız. Bu bodyweight kuralları size herhangi bir tür güç antrenmanında yardımcı olabilirler.

Kural 1 / Toplam Vücut Gücünü Kullanın

Sıradan, bilindik spor salonlarında biraz zaman harcadıysanız, ayrı egzersizlerle her bir kas grubunu tek tek çalıştırmak amacıyla istasyondan istasyona giden insanları görmüş olduğunuza hiç süphe yok. Eğer bir bodybuilding programı takip ediyorsanız, bu alışkın olduğunuz bir tür antrenman olabilir.

Pistolsquat ve muscleup öğrenmek için çıktığım gurur kırıcı yolculukta tarif ettiğim gibi, herhangi bir ileri seviye bodyweight egzersiz türünü başarmak için vücudunuzu birleşik bir bütün gibi kullanmak zorundasınız. İster inanın ister inanmayın, pistolsquat ve muscleup sadece başlangıç.

One -armpullup ve humanflag gibi ağızları açık bırakan becerileri başarmanın anahtarı toplam vücut gücüdür, ama ayrıca şınav ve barfiks gibi temel hareketleri yaparken karın kaslarınızı, kalça kaslarınızı ve bacaklarınızı da olayın içine dahil etmeyi öğrenmenize yardımcı olur. Belirli egzersizlerin vücudun belirli parçalarına diğerlerinden daha çok vurgu yaptığı açık olsa da, muscle-up yaparken kalça kaslarımın olaya dahil olduğu ve her pistol yapışımda latlarımın yandığı konusunda bana inanabilirsiniz

Kural 2 / Vücudunuza Saygı Duyun

Bodyweight işine yeni başlayanlarda gözlemlediğim en yaygın hata kısa sürede çok şey yapmaya çalışmaları. Aynen benim işin içine atlayıp, hemen pistol ve muscleup yapabileceğimi düşündüğüm gibi, bodyweight’ e başlayanların neredeyse hepsi yeteneklerini olduğundan fazla görürler.

Bodyweight antrenmanında ilerlemenin anahtarı, adım adım gelişim göstermenize olanak sağlayan uygun varyasyonları bulmaktır. Bodyweight antrenmanı egonuzu bir kenara bırakmaya ve sınırlarınıza saygı göstermeye zorlar sizi. Ne yazık ki birçok kişi dirseklerinde­tendinitis­olana kadar bu uyarıya kulak asmazlar. Vücudunuza saygı duymak aynı zamanda aşırı yemekten ve alkol tüketiminden de uzak durmak anlamına gelir. Vücudu çok yağlı olan bir kişi asla ileri seviye bodyweight egzersizlerine uyum sağlayamayacaktır. Antrenman mücadelenin sadece yarısıdır.

Eğer kilo aldıysanız ve deadlift performansınız artarken barfiks performansınız düştüyse, eşit şartlarda güçlenmemişsinizdir. Kendinizi daha ağır yapmakla sadece yerden bir ağırlık alıp kaldırma kuvvetinizi arttırırsınız. Bodyweight güç antrenmanı dürüst kalmanızı sağlar.

Kural 3 / Süreklilik Yoğunluğu Alt Eder

Güç dünyasında kestirme yol yoktur. İlerlemek için sabır ve çok çalışma gereklidir. Bazı çalışmalar diğerlerinden daha iyi olacaktır ama dinlenme gününüz olduğu zaman kendinizi hırpalamayın. Vücudunuzu dinlemek ve ihtiyacınız olduğunda dinlenmek önemlidir. Eğer süreç içinde kendinizi sakatlarsanız, daha fazla tekrar için kendinizi zorlamanın size yardımı olmayacaktır.

Yüksek seviyede bodyweight gücüne ulaşmak yıllar alır ancak oraya ulaşmanın tek yolu sabırlı olmak ve süreci kabullenmektir. Önceden karar verilmiş süreye bağlı olarak hedeflerinize ulaşmayı unutun. Sonuçta hedefler sadece fantazidir. Her gün yaptığınız antrenman ise gerçektir.

Kaynak: Bodybuilding.com

21
0
admin
admin - 8 yıl önce
36570 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları