Powerlife 3lu set

Vücut Geliştiricilerin Sürekli Kullanması Gereken 12 Kavram

Reklam Alanı
Denge: Çalışmanız, beslenmeniz, dinlenmeniz ve hayatınızdaki aile, arkadaşlar, iş, okul, eğlence gibi diğer önemli faktörler arasında bir denge yakalamalısınız. Birinin diğerini kısıtlamasına izin vermeyin

Dikkat:Küçük bir incinme bile ilerlemenizi aylarca durdurabilir hatta gerilemenize neden olabilir. Aniden olan bazı incinmeler bütün hayatınız boyunca sizinle kalabilir. Ağırlık çalışmasına hep sağduyulu yaklaşın. Isınma ve esneme hareketlerini düzgün bir şekilde yapın ve sıra dışı bir ağrı hissederseniz hemen durun.

Nezaket:Zamanında vücut geliştiriciler “demir kardeşliğinden” söz ederlerdi. Günümüzde topluluğumuz dağınık bir durumda ve eski yoldaşlık yok olmuş. Bunu yeniden canlandırmak bizim elimizde.

Sağlık:Vücut geliştirmeye profesyonel yarışmalar ve sürekli daha büyük ve şekilli olma amacıyla yoğunlaşırsanız bu sporun sağlık geliştirici yönlerini göz ardı etmek kolaylaşır. Bu hataya düşmeyin. Sağlık ve vücut geliştirme birlikte yürütülmelidir.

Bütünselcilik:Bu kelime sistemlerin birbiriyle bağlılığıyla ilgili. Fitnes sporundaki üç sistem zihin, vücut ve ruhtur. Fiziksel kapasiteniz kadar zihinsel kapasitenizi geliştirmeye de yoğunlaşın. Asıl önemli olan sadece kas yönünden değil aynı zamanda zihinsel yönden de gelişmiş olmaktır.

Alçak Gönüllülük:Arnold Schwarzenegger; “ne kadar iyi olursanız kendinizi kanıtlamak için o kadar az çaba harcamanız gerekir” demiş. Kaslarınıza ilgi çekme çabası hep sizin aleyhinize işleyecektir. İster 70 ister 150 kilo olun alçak gönüllülük her zaman işinize yarayacaktır.

Kısıtlama:Zayıf yönlerinizi geliştirmenin üzerinde çok durulur fakat genleriniz bazı şeylere izin vermeyebilir. Fiziğinizi iyi bir şekilde inceleyin ve vücut geliştirmede yapıp yapamayacağınız şeyleri iyi anlayın. Asla değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabullenin ve değiştirebileceğiniz şeylere yönelin. Gerçekçi olun.

Azim:Çoğumuz için bazı şeyler çok zor gelir. Vücudunuzda çarpıcı değişiklikler yaratabilirsiniz fakat bu aylarınızı hatta yıllarınızı alır. Düzenli bir şekilde antrenman yapın ve sağlıklı beslenin. Azim vücut geliştirmede başarılı olmanın anahtarıdır.

Bakış Açısı:Mr. Olympia’da yarışmıyorsanız vücut geliştirmeye bu yarışmadaki adamlar kadar zaman, enerji ve para harcamamalısınız. Önceliklerinizi iyi belirleyin ve vücut geliştirmenin önemini buna göre ayarlayın.

Gerçekçilik: Ulaşamayacağınız hedeflere yönelmek sadece kızgınlığa neden olur. Profesyonel bir üst düzey vücut geliştirici değilseniz Mr. Olympia’yı kazanma planları yapmanın bir anlamı yok. Kendinize kısa vadeli ve uzun vadeli gerçekçi hedefler koyun ve bu hedeflere ulaştığınızda kendinize sürekli meydan okumak için yenilerini belirleyin.

Saygı:Yıllar önceki vücut geliştiriciler günümüzdeki aletlerin ve takviyelerin gelişmemiş versiyonlarını kullanarak size bir yol çizdiler ve saygıyı hak ediyorlar. Aynı şekilde vücudunuz değiştikçe kendinizi başkalarının vücudunu eleştirirken bulabilirsiniz. Eleştirdikleriniz profesyonel yarışmacılarsa bu kabul edilebilir diğer durumlarda bu dürtüyü bastırmalısınız.

Bilgelik:Hayatta başarılı olmak için bilginizi fiziksel yapınızdan daha hızlı geliştirmeniz gerekir. Dahası bu ikisi birbirine bağlıdır. Fiziğinizi iyileştirmek için neyin iyi olup neyin kötü olduğunu öğrenmek ve enerjinizi iyi olan şeylere yoğunlaştırmak vücudunuzu geliştirmenin en kesin yoludur.

Kaynak: gymflow100.com

16
100
admin
admin - 7 yıl önce
11304 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları