Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirme İçin Beslenme Sırları

Reklam Alanı
Aşağıda okuyacağınız 5 ipucu, vücut geliştirme başarınızı garantileyecek!

Vücut geliştirme ­yolculuğunuzda beslenme başarınızı garanti etmek için bütün gereken,­haftada 2,5 saat! Bu işi, her tabaktaki kaloriyi, karbonhidratı, yağı düşünmek zorunda kalmadan başarmanın yollarını size göstereceğim. Her şeyi önceden hazırlayacağınız için ısırdığınız her lokmanın besin değerlerini de­ bileceksiniz. İlk olarak, bütün abur cuburları; işlenmiş, ambalajlı, konserve ya da `sahte` ürünleri unutun. Sağlıklı bir mutfakta böyle bir çöplüğe yer yok. Onlardan kurtulduktan sonra sıra, ihtiyacınız olacak birkaç temel malzemeyi toplamakta:

İpucu 1

Pişirme ve Saklama Malzemeleri

Mutfak tartısı,­plastik saklama kapları kilitli buzdolabı poşetleri, ölçme aletleri, yapışmaz tava veya ızgara,­sprey yağ ya da daha az yağlı pişirmek için yağ püskürtme şişesi

İpucu 2

­Yemek Güvenliği FDA`a (Amerikan Sağlık Konseyi`ne) göre­pirinç, tam buğday makarnası ve kuskus­gibi yemekleri pişirip saklamak, güvenlidir. Bu yiyecekler, pişirildikten sonra yaklaşık 48 saat boyunca buzdolabında tazeliklerini koruyabilirler. Tavuğu, hindiyi ve eti­ pişirdikten 3 gün sonrasına; balığı ise 1-2 gün sonrasına kadar yiyebilirsiniz. Haftanın sonuna kadar yemeyeceğiniz ne varsa dondurmanız ve ertesi günün yemeğini de bir gece önceden yapmanız akıllıca olur. Şimdi, günün ya da gecenin her anına uyan, sağlıklı,­fit­yiyeceklerin basit bir listesini yapma zamanı.

­

İpucu 3

­Yemekler/Lezzet Vericiler Yağsız dana dilimleri,­kemiksiz ve derisiz tavuk göğsü­(hormonsuz/katkı maddesiz),­deniz somonu veya ton balığı filetosu. Yağsız hindi kıyması, dana kıymanın yerine harika bir alternatiftir. Gerçi yağ azalınca lezzet de biraz kaybolacağından baharat eklemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak işin aslı, dana yerine yağsız hindi kullanmak, hayatınızın geri kalanı için sağlıklı beslenmenin önemli bir parçası olacaktır. Tam tahıl, tatlı patates, hazır yemek şeklinde gelmeyen yulaf gibi temiz karbonhidratları ve ihtiyaç duyduğunuzda enerji almak için meyve ve yeşil sebze çeşitlerini seçtiğinizden emin olun. Yağsız süt, yoğurt ve doğal badem ya da fıstık ezmesi, daimi olarak kullanacağınız başlıca ürünlerdir; o yüzden hep elinizin altında bulundurun. Kalorileri azaltıp temiz yemekler tüketirken yediklerinizden keyif almanızı sağlamaya yardımcı olacak başka lezzetlendiriciler de vardır. Bunlar; hardal (aromalı ya da `özel`lerse içlerine­şeker ilave edilip edilmediğine dikkat edin), düşük sodyumlu soya sosu/teriyaki sosu, salsa ve­zeytinyağıdır. Düşük şekerli sosların hepsi, sağlıklı mutfağın mükemmel lezzet katkılarıdır.

30
96
admin
admin - 7 yıl önce
73071 1 30
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları