Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirme Yapan Sinema Oyuncuları

Vücut geliştirme, kasların genişleyerek fit bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu sayede insanların daha etkileyici ve çekici bir vücuda sahip olduklarını söylemek yanlış olmaz. İşte tam bu ve benzer nedenlerden dolayı sinema oyuncularının bir kısmı tarafından vücut geliştirme sporları yapılır. Bu sayede oyuncular, sinemada çok daha etkileyici bir görünüm kazanmakta ve rollerinin hakkını fazlasıyla vermektedirler. Yazımızın devamında bu oyuncuları ve vücut geliştirme geçmişleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

 

1. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger, çok küçük yaşlardan itibaren bu sporu yapmaya başlamış ve çalışmalarından kısa sürede olumlu sonuçlar almıştır. Vücudunun gelişmeye başlamasıyla çevresinin de dikkatini çekmiştir. Bu aşamadan sonra vücut geliştirme turnuvalarına katılmaya başlayan Schwarzenegger, buralarda önemli başarılar elde etmiştir. İlk olarak 1966 yılında Almanya şampiyonu olmuş, devam eden süreçte ise bu başarısını geliştirerek Avrupa şampiyonu ünvanını almayı başarmıştır. 1970 yılında Mr. Olympia şampiyonluğu kazanarak bu alanda zirveye oturmuş ve bu başarısını daha sonraki yıllarda tam 5 defa tekrarlamıştır. Böylece vücut geliştirme alanında adeta bir efsane haline gelmiştir.

Buradaki başarısı, Schwarzenegger’i önce gazete ve dergilere, daha sonra ise beyazperdeye taşımıştır. Kaslı vücudu sayesinde Conan serisi ile beyazperdeye giriş yapan ünlü aktör, Terminatör serisi ile tüm dünya tarafından tanınmıştır. Bu filmlerin tamamında kaslı vücudu ile dikkat çekmektedir.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Arnold Schwarzenegger Gibi Kollara Sahip Olun

 

2. Haftor Julius Bjornson

Tüm dünyayı kasıp kavuran, izlenme rekorları kıran Game Of Thrones dizisinin oyuncularından olan Bjornson da vücut geliştirme sporları ile ilgilenmektedir. 1988 doğumlu olan ünlü oyuncu, vücut geliştirme sporlarına 2008 yılında başlamış ve bundan sadece iki yıl sonra İzlanda’nın En Güçlü Adamı ödülünü kazanarak, ülkesinde zirveye çıkmıştır. Daha sonra dünya şampiyonasına katılan Bjornson, burada ise altıncı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bjornson, squat’ı 380 kg, deadlift’i 460 kg ve benchpress’i ise 230 kg ile kaldırabiliyor. Game of Thrones’un ardından farklı projelerde yer almaya devam eden ünlü aktör, vücut geliştirme sporlarını halen yapmaya devam etmektedir.

 

3. Jean-Claude Van Damme

merlininkazani

1960 doğumlu olan Van Damme, henüz 10 yaşındayken dövüş sporlarına ilgi duymaya başladı. Karate ve kickboks yapan Van Damme, daha sonra ise vücut geliştirme ile ilgilenmeye başladı. Bu alandaki yeteneği ile kısa sürede dikkat çekti ve ülkesi olan Belçika’da bu alanda öne çıktı.

Sahip olduğu kaslı vücudu ve dövüş sanatlarındaki bilgisini kullanarak sinema sektöründe şansını denemek istedi ve bunun için Amerika’ya gitti. Başlangıçta bazı ufak rollerde oynadı ve bunların ardında Kan Sporu adlı filmdeki başrolüyle tüm dünya tarafından tanınmayı başardı. Milyonların tanıdığı bir yıldız haline gelen Jean-Claude Van Damme, halen bu sporlarla ilgilenmeye devam etmektedir.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Her Vücut Geliştiricinin Seveceği 10 Film

 

4. Sylvester Stallone

Vücut geliştirme yapan sporcular denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi hiç şüphesiz Sylvester Stallone’dir. 1976 yılında başrolünde yer aldığı Rocky filmi ile üne kavuşan ve daha sonra sinema dünyasının aranan aktörlerinden olan Stallone, vücut geliştirme sporları ile her dönem ilgilenmiş ve burada farklı başarılar kazanmıştır. Sağlam bir vücuda her dönem sahip olmayı başarmış ve vücudu ile rollerinin hakkını çok daha iyi vermiştir. 70’in üstündeki yaşına rağmen halen bu spor ile ilgilenmeye devam eden Sylvester Stallone, yaşıtlarına göre çok daha diri bir vücuda sahiptir. Bu özelliği sayesinde halen aksiyon filmlerinde başrolde yer almaya devam etmektedir.

 

5. Dwayne Johnson

Hızlı ve Öfkeli serisi denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi olan Dwayne Johnson, filmde kaslı vücudu ile dikkat çekmektedir. Kaslı vücudunu vücut geliştirme sporlarına borçlu olan 1972 doğumlu aktör, bu sporu uzun zamandır yapmaktadır. Vücut geliştirmeyle birlikte Amerikan güreşine de merak saran Johnson, henüz 24 yaşındayken burada şampiyon olarak adeta bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

The Rock (Kaya) lakaplı ünlü aktör, Hızlı ve Öfkeli serisindeki rolleri ile bütün dünya tarafından tanındı. Günümüzde halen vücut geliştirmeyle ilgilendiği bilinen Johnson, siyasetle ilgilenmeye başladı. Bu alanda başarılı olursa, vücut geliştirme yapan siyasetçi olarak anılmaya başlanacaktır.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Sizi Spor Salonundan Soğutacak 10 Tip

 

6. Dolph Lundgren

İsveç doğumlu olan Dolph Lundgren, henüz 7 yaşındayken dövüş sporları ile ilgilenmeye başladı ve bu dönemden itibaren vücudunu geliştirmeyi başardı. Vücut geliştirme sporlarıyla da ilgilenen Lundgren, bu alanda da son derece başarılı oldu. Tüm dünya onu Rocky 4 filmindeki Ivan Drago rolü ile tanıdı. Daha sonra farklı filmlerde de rol almaya devam etti. Sinema dünyasının ünlü isimlerinden birisi olan Dolph Lundgren, elde ettiği başarıda vücut geliştirmenin payı olduğunu zaman zaman dile getirmektedir.

 

7. Michael Clarke Duncan

The Green Mile (Yeşil Yol) filmindeki etkileyici rolü ile tanınan Michael Clarke Duncan, her ne kadar dışarıdan belli olmasa da vücut geliştirme sporları ile ilgilenen bir isimdir. Bu alanda farklı yarışmalara katılarak önemli başarılar elde eden Duncan, daha sonra sinema dünyasına giriş yaptı. 2012 yılında geçirdiği kalp krizi ile hayatını kaybederek aramızdan ayrıldı.

Ünlü Aktörler Gibi Bir Vücuda Sahip Olmanıza Yardımcı Olabilecek Besin Takviyelerini İncelemek İçin Tıklayın.

10
100
admin
admin - 3 yıl önce
2778 0 10
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları