Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirmecilerin Her Gün Katlandığı Zorluklar

Vücut Geliştirme şüphesiz dünyanın en zor sporlarından biridir. Belki de en zoru. İnsanların anlamadığı vücut geliştirme için bir çok yeteneğe ihtiyaç duyulduğudur. Her şeyden önce zihinsel, duygusal ve fiziksel açıdan güçlü olmanız gerekir. Sanılanın aksine disiplin,irade ve azim gerektiren uzun bir süreçtir. Bu yüzden bu spor herkes için uygun değildir ve başarılı olanlar asla pes etmeyenlerdir.
Vücut Geliştirmecilerin de herkes gibi günlük mücadeleleri vardır. Ama onların ki diğer insanlardan çok daha farklıdır. Gelin beraber göz atalım;

Reklam Alanı

1 Beslenme ve spor için hazırlanmak zorundalar
Bir vücut geliştirmeci her zaman bir önce ki akşamdan yiyeceklerini hazırlar. Aynı şey spor çantası içinde geçerlidir. Kıyafetler, eldivenler, takviyeler ve diğer her şey hazır olmalıdır. Tüm öğünler için yiyecekler kaplara konmalı ve ertesi gün için herşey hazır olmalıdır. Çünkü bu zorluklarla dolu yolculuğun sadece ufak bir rutini.

2. Sevdikleri yiyecekleri yiyemezler
Bir vücut geliştirmeci her zaman diyetine sadık kalır çok nadir de olsa kaçamaklar yapar ama bu sonucu değiştirmez. Lapa pilav, tavuk göğsü ve brokoliyle dolu dünya ya hoş geldiniz. Ara sıra ufak değişiklikler olsa da bu rutin sürekli devam eder. Tatsız, tuzsuz sevdikleri diğer tüm yiyeceklerden uzakta diyete devam ederler. Bu rutin bir süre sonra sıkıcı bir hal alsada somurtarak yenen yemeklere devam etmek zorundalar.
3. Bulk dönemi boyunca 2-3 saatte bir yemek yemek zorundalar
Bulk döneminden maksimum verim almak için vüduda sürekli besin depolarlar. ve bu uzun bir dönemdir. Genelde koca bir kış boyunca sürer ve her 2-3 saatte bir canları istemese de yemek yemek zorundalardır.

4. Definasyon döneminde sürekli aç kalmak zorundalar
Kışın alışılan beslenme temposu bir anda tersine çevrilir. Kış boyunca genişliyen mide ve alışılan beslenme düzeninin yerini düşük kaloriler, ve açlıkla baş edilmesi gereken uzun saatler alır. Bu durum bir süre sonra daha katlanılır hale gelse de, definasyon dönemi azim ve kararlılık gerektiren zorlu bir süreçtir.

5. Aldığı her kaloriyi iyi hesaplamalı ve planlamalıdır
Sıradan bir insan canı istediği zaman istediği besinden, istediği kadar yiyebilir. Ama bir vücut geliştirmecinin seviyesine göre günlük alacağı besinler ve miktarları bellidir. ve bunları alması gerektiği saatte almalıdır. Ne önce ne de sonra.

en sevdiğim yemek

15
80
admin
admin - 7 yıl önce
17072 0 15
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları