Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirmede Olmazsa Olmaz 10 Kural

Reklam Alanı
Eğer düzgün bir şekilde yaşamak istiyorsanız, ağırlık kaldırmanın da kendine ait kuralları vardır. Size bahsedeceğim 10 kural, Tanrı’nın belirlediği 10 emire benzer; eğer bu kuralları doğru bir şekilde uygularsanız, bu kuralları uyguladıktan sonra kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz.

1. Bacaklarınızı çalıştırın

Bacak çalıştırma çok önemlidir. İnsanlar vücutlarının üst bölgesine odaklanmayı severler ve bacaklarını programın dışında bırakırlar. Kim büyük bacaklardan hoşlanır derler. Kişisel olarak söylemek gerekirse ben büyük bacaklara sahip olmak isterdim, geniş vücut ve sıska bacak vücut geliştirme topluluğu içerisinde tamamen bir alay konusudur. Buna ilaveten eğer geniş kollar istiyorsanız, bacaklarınızı da çalıştırmanız gerekmektedir.

Vücudunuz diğer bölgelerle orantılı olarak büyür. Kollarınızda bir iki cmlik bir genişleme mi istiyorsunuz? O zaman vücudunuzun tamamında 5-10 kiloluk bir artışa ihtiyacınız vardır. Eğer hiçbiri bacaklarınıza gitmezse bu kadar kilo nereye gidecek? Bacaklarınızı çalıştırmanız gerektiğinin nedeni bu değildir, aynı zamanda bacaklarınızı çalıştırarak kaslarınızın daha iyi büyümesine yardımcı olan kimyasalları salgılamış olursunuz. Bu da demektir ki spor salonuna gidin ve hemen bugün squat yapmaya başlayın!

­

2. Kaslarınızı aşırı çalıştırmayın

Aşırı antrenman yapmak, yeni başlayan ağırlık kaldırıcıların yaptığı muhtemelen en yaygın hatadır. Onlardan biri olmamaya dikkat edin. İnsanlar hep ne kadar çok antrenman yaparsam o kadar çok genişlerim diye düşünürler. Bu, insanların düşüncelerinden atılması çok zor bir fikirdir. Bu fikir doğru gibi görünse de maalesef tamamen yanlıştır. Spor salonunun dışındayken genişlersiniz, içerisindeyken değil. Spor salonundayken kaslarınızı çok fazla çalıştırırsınız. Bu durum kaslarınızın daha büyümesini sağlamaz; iyileşme süreci onları daha büyük yapar. Spor salonunda olmak değil, yemek yemek ve uyumak daha genişlemenizi sağlar.

3. Her antrenmandan önce ve sonra mutlaka whey protein karışımı için

Spordan hemen sonra bu whey protein karışımından almak, kaslarınızın iyileşmesi için çok önemli bir zamandır. Kaslarınız hasar görmüştür ve kendilerini iyileştirmeye çalışırlar ve iyileşmek için uygun yakıta ihtiyaçları vardır. Yemek önemlidir, ama doğru yemek bu süre içindeki en önemli şeydir. Vücudunuzun karbonhidratlara ihtiyacı vardır, bu yüzen şekerli bir içecek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca aynı gün içerisinde, ya da çok kısa bir süre sonra vücudunuzun proteine de ihtiyacı olacaktır. Bu süre içerisinde en iyi protein kaynağınız whey proteinidir, çünkü bu protein vücudunuz tarafından en hızlı emilen proteindir.

Tavuk ya da ton balığı gibi diğer besinler kaslarınız için yavaştır. Birçok farklı protein çeşidi vardır. Kazein yatmadan önce alınmalıdır, çünkü yavaş emilir, whey proteini ise spordan sonra alınan bir proteindir, yumurta ve soya proteinini hiç kullanmadım. Bu proteinlere karşı bir sorunum yok yalnızca kullanmıyorum. Yumurta yiyorum, ama yumurta protein tozu almıyorum. Birçok çalışmalar spor sonrası protein karışımı almanın mükemmel yararları olduğunu göstermiştir. Bunu herkese tavsiye ediyorum.

23
100
admin
admin - 7 yıl önce
21954 1 23
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları