Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirmenin 30 Yalanı

Reklam Alanı
1 / Steroid almadan da profesyonel vücutçular gibi vücut geliştirebilirsiniz ancak zaman alır

Birçok derginin söylediğinin aksine, profesyonel vücutçular steroid ya da büyümeyi sağlayan steroid kombinasyonları kullanırlar. Hormonları manipüle etmeden, eksik antrenman anlayışıyla kas geliştirmek, istenilen hacim derecesine ulaşmak mümkün değildir. Birçok takviye gıda firması satış yapmak için sizi buna inandırır.

Ancak bunlara rağmen vazgeçmek için bir sebep yoktur. State of art antrenman prensiplerini kullanarak, zengin bir diyet programı takip ederek ve yeterli sürelerde dinlenerek,her insan arzu ettiği fiziğe kavuşabilir.Yarışmacı vücutçular gibi bir program takip etmeseniz de, bu tarz bir vücut gelişimi elde edilebilir tıpkı öz saygı ve daha iyi bir sağlık elde edebilmek gibi.

2 / İri bir vücut için süper-kalori diyeti uygulamalısınız

Evet bu kısmen doğrudur ancak, yolun sonunda Michelin adamı gibi olma ihtimaliniz vardır. Ancak buna karşın, bünyeniz kalorileri depolama yerine yakan bir bünye değilse, süper-kalori diyeti sizin için uygun olmayabilir. Ancak maalesef araştırmalar gösteriyor ki; yeni dokuların %65’lik kısmı yağdan oluşmaktadır!

Geri kalan %35’in yaklaşık %15’lik kısmı hücre içi sıvı, geri kalanı ise yağsız kas kütlesi olarak tanımlanabilir.Dr Scott Connelly’e göre,artmış kas kütlesinin sadece %20 ila %25’i artmış protein sentezinden kaynaklanmaktadır. Geriye kalan kas gelişimi ise kas dokusunda bazal katmanda bulunan uydu hücrelerinin artışıyla ilişkilendirilir ve diyet enerjisi (kalori) kas hücreleri içindeki myofibre farklılaşmasında ana faktör değildir.

Kas büyümesini belirleyen bütün faktörler, protein yıkımının önlenmesi (anti-katabolizma) en alakalı durum gibi görünüyor fakat sürekli aşırı beslenme ile eklenen adipoz (yağ dokusu) kas pro-teolysis’i (yıkım) artırabilir. Ayrıca ek adipoz alımı, kas içindeki protein yıkımını kontrol eden hormon dengelerinin değişiminden sorumludur. İnsülin dengesi,vücutta sürekli aşırı beslenmeyle bozulan anti-katabolizmayı kısmen kontrol eder.Yani irileşmek için çok yeme felsefesi için fazla!

Eğer genetik bir ucube değilseniz,zayıfsanız ya da kilo almayı umursamıyorsanız, süper kalori diyetini uygulayabilirsiniz.(veya uygun ilaç takviyeleri kullanıyorsanız)

3 / Eğer düşük yağlı diyet uyguluyorsanız,ne kadar kalori alırsanız alın vücudunuz yağ tutmayacak

Alt metinde anlatmaya çalışırsak,enerji gereksinimlerini aşarsanız daha fazla kilo almaya başlarsınız. Gerçek şu ki; yağ açısından zengin bir diyet gram başına 9 kalori ile, karbonhidrat ve proteinin gram başına 4 kalori taşımasına nazaran daha hızlı kilo alınmasına yol açar.

Yağ aynı zamanda vücutta farklı olarak metabolize edilir. Eşit miktardaki karbonhidratı asimile etmesine nazaran, yutulmuş yağdaki enerjiyi asimile etmek için daha az miktarda kaloriye ihtiyaç duyulur. Sonuç olarak karbonhidrat kalorisinden daha fazla yağ kalorisi depolanır. Buna karşın kilo aldırıcı tozların kolaylaştırdığı büyük karbonhidrat alımı,daha çabuk kilo almanıza yol açacaktır.

4 / Ne kadar antrenman yaparsanız o kadar gelişirsiniz

Kesinlikle hayır. Bu şimdiye kadar çirkin yüzünü göstermeyen en zarar verici şehir efsanesidir. Çoğu profesyonel sporcu,steroid alınsa dahi, aşırı antrenmanın kesinlikle zararlı olduğunu söyleyeceklerdir. Doğal bir sporcu için aşırı antrenman yapmanın ne kadar kolay olduğunu bir hayal edin! Kaslarınızı aşırı çalıştırdığınızda, iyileşmesi açısından sıfır sonuç ve hatta belki kayıplar elde edersiniz. Her gün düzgün bir yoğunlukla çalışıyorsanız,nihayetinde aşırı antrenmana yol açacaktır. Düzenli çalışıtırılan bir vücut bölümü,örneğin yorulana dek çalıştırılırsa, iyileşme süresi psikolojik olarak 5-10 günü bulur.

Daha da açmak gerekirse, takip eden günlerde farklı bir bölümü çalıştırmak bile aşırı antrenmana yol açabilir.Kasları ayırmak için yaptığınız quad çalışmaları, ertesi gün yaptığınız ağır bench-press ve deadlift içeren power antrenman, büyük olasılıkla kazanımlarınızı kısıtlayacaktır. Ciddi bir bacak antrenmanından sonra, bütün vücudunuz komple iyileşmek için çalışmaya başlayacaktır. Peki nasıl olur da acımasız bir antrenmandan sonraki gün hemen iyileşme beklenebilir? Elbette bekleyemezseniz, tabi katabolizmayı önleyecek ilaçlar bir derece yardımcı olabilir ancak tam olarak yeterli değillerdir.

Dinlenmenin, egzersizin değerli bir parçası olduğunu kabullenin. Spor salonunda olduğu kadar, salon dışında da vakit geçirmelisiniz.

33
100
admin
admin - 8 yıl önce
45227 0 33
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları