Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirmeye Başlamanın 7 Adımı

Vücut dönüşümünüze başlamaya kendinizi hazır hissetseniz bile, nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu rehber sizin­bir yol takip etmenize yardım edecek ve başarıya hazır olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacaktır. Eğer internette gördüğünüz öncesi ve sonrası resimleri arasındaki büyük farktan dolayı kendinizi hazırlıksız ve korkmuş hissediyorsanız, bu rehber tam da size göre. Unutmayın ki Rocky’nin bile bir yerden başlaması gerekmişti. Eğer yalnızca yeni bir hobi kazanmak değil, kendinizde yeni bir görünüm de yaratmak istiyorsanız, bu adımları takip edin.

­

Reklam Alanı
1. Ölçümlerinizi Yaptırın

Eğer en son ne zaman tam bir fiziksel muayene ve kan tahlili yaptırmak için doktorunuza göründüğünüzü hatırlayamıyorsanız, şu an tam zamanı. Neden mi? Çünkü bilmediğiniz sağlık sorunlarınız olabilir. Doktorunuz, size özel diyet tavsiyeleri verebilir. Ayrıca il etapta nasıl bir durumda olduğunuzu bilmek size yardımcı olacaktır. Kolesterol, trigliserid, kan basıncı, açlık kan şekeri ve yağ oranı gibi sağlık kriterlerinizi öğrenebilirsiniz. Bu kriterler ilerlemenizi­takip edebileceğiniz­ve çalışmanızın sonuçlarını görebileceğiniz­somut ve ölçülebilir bilgilerdir. Tartı ve ayna çok şey söyler, ancak kesinlikle tüm hikayeyi anlatmazlar. Spor yapmak, yalnızca iyi görünmekten ibaret değildir. Aynı zamanda sağlıklı hissetmek ve iyi yaşamak demektir.

­

2. Gereksiz Her Şeyi Dışarı Atın

Bunu beslenme, zihinsel ve sosyal olmak üzere hayatınızın tüm alanlarında uygulayın. Unutmayın ki “öncesi” fotoğrafınız yalnızca vücudunuzun bir görüntüsü değildir, aynı zamanda yaşam tarzınızı oluşturan tüm iyi, kötü ve gizli şeyleri tasvir eden bir zaman kapsülüdür. Eğer geçmişi arkanızda bırakmak istiyorsanız, sizi başarılı olmaktan alıkoyacağını bildiğiniz her şeyi hayatınızdan çıkartın. İşe basit şeylerle başlayın. Eğer dolaplarınız kurabiyelerle, pastalarla, krakerlerle ve bir sürü abur cuburla doluysa, hepsini atın. Çevrenizdeki bu tür şeyler, sizi zararlı yiyecekleri tercih etmeye teşvik eder. Yalnızca tek haneli yağ oranlarına sahip olmak­ya da Mr. Olympia olmak gibi büyük başarılara şartlanmaya­gerek yok. İlerleme, ilerlemedir ki bu da en ufak bir zaferin önemli olduğu anlamına gelir. Sadece­yapmak istediklerinize odaklanın ve zihninizin tüm benliğiyle harekete geçin. Her ne kadar duygusuz görünseniz de, dönüşümünüzü daha da zorlaştıracak kişileri kendinizden uzak tutun. Spor saatlerinizi aksatmanızı ya da yememeniz gereken yiyecekleri yemenizi isteyebilecek kişiler değil de, sizi destekleyecek kişiler etrafınızda olmalı. Dönüşümünüzün başlangıç aşamaları sırasında, sizi destekleyecek kişilerle daha fazla zaman geçirmeli, sizi aşağıya çekecek kişilerle daha az zaman geçirmelisiniz. Kimseden ayrılmak zorunda değilsiniz. Yalnızca dürüst bir değerlendirme yapın ve daha sonra size yardımcı olabilecek kişileri seçin.

­

3.­Size Gerekenleri Alma Zamanı

Şununla yüzleşin, şu anki yaşamınız fit bir vücuda kavuşmak için uygun değil. Bu yüzden spora başlamadan önce, evinizi daha gerekli besinlerle ve spor ekipmanları ile­doldurun. Buzdolabınızda sağlık açısından iyi seçimler yapmak hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır. Seçecekleriniz, takip ettiğiniz beslenme programına kesinlikle bağlı olmalıdır, ama bunlar genel olarak mutfağınızda­olması gerekenlerdir. Kiler ürünleri: Esmer pirinç, kinoa, yulaf, tatlı patates, tam tahıllı gevrek, kuruyemiş, doğal fındık ezmesi, susam, zeytinyağı, Whey protein tozu, ton balığı. Buzdolabındaki ürünler: Taze meyveler, yoğurt, yumurta akı, az yağlı süt, hindi ve tavuk eti, tavuk ya da et suyu, şişe su. Dondurucu ürünleri: Dondurulmuş piliç göğsü, dondurulmuş yağsız dana eti, dondurulmuş hindi, dondurulmuş balık, dondurulmuş sebzeler, dondurulmuş kabuksuz meyveler. Bu gıdaların tümü sağlıklı beslenme planı yapmanız için bir araya gelir ve size protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağlardan oluşan dengeli bir beslenme planı sağlar. Egzersizleriniz için de bir kaç şeye ihtiyacınız olacak;

 • Ayağınıza uygun bir spor ayakkabısı
 • Rahat bir spor kıyafeti (alt ve üst)
 • Eldiven
 • MP3 çalar,
 • Bir şişe su
 • Havlu
 • Ev için dambıl seti
20
0
admin
admin - 8 yıl önce
30146 5 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları