Powerlife 3lu set

Vücut Geliştirmeye Nasıl Başlanır?

Vücut ­geliştirme,­dünyanın en büyük ve en eski sporlarından biridir. Bu; sizi sağlıklı yapar, iyi görünmenizi sağlar ve size güven verir. Vücut geliştirmenin en iyi tarafı ise herkesin yapabilmesidir. 20-50 yaşında olsanız da yapabilirsiniz. Kadın ya da erkek olmanız da fark etmez. Ama bazen dünyanın en zor sporlarından birine dönüşebilir. Acemi bir vücut geliştirmeci bugün spor salonuna gidip ertesi sabah uyandığında ise “Schwarzenegger” gibi olduğunu umut eder.

Birçok insan vücut geliştirmeye nasıl başlayacağını merak etmektedir. İşte bazı öneriler:

Hedefinizi belirleyin.

Amacınızın ne olduğunu belirleyin.­Herkes vücut geliştirmeye başlayabilir, fakat hepimizin farklı nedenleri vardır. Makul hedefler oluşturmaya çalışın.

Sonuç ne olursa olsun yeni başlamış bir vücut geliştirmeci olarak niye başladığınıza karar vermelisiniz. (yağ kaybetmek, kilo almak,­kas yapmak,­fitness modeli olmak,­profesyonel­bir vücut geliştirmeci olmak ya da sadece forma girmek) Başlamadan önce hedefinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu, başarmanız­için çok daha kolay olacaktır. Belki de daha yüksek bir hedefe sizi teşvik edecektir.

Reklam Alanı
Başlamak için kendinizi hazırlayın.

1. Bir spor salonu bulun.

• Vücut geliştirmeye yeni başlayan biri olarakevinize yakın bir­spor salonu­bulmanız daha iyi olacaktır çünkü yürüyerek ona gidebiliyor olmanız,­tüm mazeretleri yenmenize­yardımcı olacaktır. Spor salonu atmosferi çok önemli bir anahtardır çünkü sizin için daha iyi sonuçlar vermesi için daha fazla konsantre olmanıza yardımcı olur.

• Sizin için neyin daha iyi olduğunu kendinize sorun. Eğer acemi bir kadın ya da erkek vücut geliştirmeci iseniz, kişisel bir­antrenörü olan bir spor salonunda eğitilmeniz hedefinize ulaşmak için size yardımcı olacaktır.

2. Bir eğitim partneri bulun.

• Vücut geliştirme sporunun, yeni başlayanların baş edemeyeceği birçok zorluğu vardır. Yeni başlayanların %90’ı yağ kaybetme, kas yapma, kilo alma, fitness modeli olma gibi hedeflerine ulaşamayabilir çünkü vücut geliştirmeye yeni başlayanların ihtiyacı olan­motivasyon­ve desteğe sahip olamayabilirler.

• Sadece % 10′u gerçekleşebilir ve kendi hedeflerine ulaşabilir. Bir acemi kadın vücut geliştirmeci düşünün. Herhangi bir yardım olmadan eğitildiğinde başarılı olabilir mi? Tabiî ki hayır ama herkes kişisel bir antrenöre sahip olamaz. O yüzden eğitim partnerinizin olması çok önemlidir. Özellikle yeni başlıyorsanız.

• Sizinle aynı hedefi olan bir arkadaş bulun. Spor­salonundan da bir sürü arkadaş bulabilirsiniz.­Eğitim partneriniz size hedefe ulaşmak için gereken destek ve motivasyonu verecektir.

Yardım alın.

Yeni başlayan bir vücut geliştirmeci olarak yardım almalısınız.­Birçok spor salonu, vücut tipinize göre yönlendiren, ne yemeniz gerektiğiniz söyleyen ve hedeflerinize ulaşmak için eğitim planı hazırlayan­kişisel­antrenör­hizmeti sunar.

• Ayrıca­diyetiniz hakkında­doktorunuza başvurmanız gerekir. Özellikle yeni başlayan bayanlar; onların çok özel bir dikkate ihtiyacı vardır.

Biraz bilgi alın.

Acemi bir vücut geliştirmeci olarak almak zorunda olduğunuz en önemli adımlardan biri bilgidir.

• Hedeflerinizle ilgili önemli olan beslenme gibi konular hakkında bilgi toplayın ve bu sizin gelişiminizi,vücut tipinizi nasıl etkileyebilir ve size uygun ne tür besinler ve vücut geliştirme takviyeleri kullanmalısınız araştırın.

• Hedefinize göre sizin için vücut geliştirme­eğitim­programı bulun.

• Tüm bu bilgiler, hedefinize ulaşmanız için size yardımcı olacak ve onu nasıl geliştirmeniz gerektiğini size öğretecektir.

30
0
admin
admin - 8 yıl önce
319989 0 30
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları