Powerlife 3lu set

WHEY PROTEİN NASIL YAPILIR? EN İYİ WHEY PROTEİN HANGİSİ?

Protein tozlarının kullanımı günümüzde oldukça fazla artmaktadır. Özellikle vücut kas kütlesinin artışını sağlamak isteyen kişiler bu ürünleri tercih etmektedir. Protein tozları günlük alınması gereken protein miktarının vücut için ideal olan miktarın tamamlanmasına yarar sağlar. Çünkü normal doğal olarak bir beslenme ile bu ihtiyacın sadece bir kısmı karşılanabilmektedir. Geri kalan kısmın vücuda ek bileşenlerle alınması gerekmektedir. Bu yüzden protein tozları sporcular için oldukça iyi alternatif bir yöntemdir. Protein tozunun kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sadece özel hastalığı olan kişilerin kullanmadan önce doktorlarına veya bir diyetisyene başvurması gerekmektedir. Oldukça fazla tüketilen whey protein tozunun nasıl elde edildiğini hiç merak ettiniz mi? Hadi gelin hep beraber whey protein tozu nasıl elde ediliyormuş bunu inceleyelim.

 • Piyasadaki bütün whey ürünleri inek sütünden elde edilmektedir.
 • İlk olarak süt toplama merkezlerinde ineklerden elde edilen sütler toplanır.
 • Daha sonra üretim yapılacak tesise gelen sütler gıda mühendisleri tarafından gıda güvenliği risk değerlendirilmesine tabi tutulurlar.
 • Ortalama olarak inek sütünün % 20’ si whey proteindir.
 • Whey protein sütün belli bir takım enzimlerin yardımı ile çökertilmesi sonucu oluşur.
 • Bu çökelme esnasında whey protein sıvı kısımda kalır.
 • Çöken kısımdan lor peyniri elde edilir. Daha sonrasında whey protein izolasyon işlemi yapılarak protein tozu elde edilir.

Protein tozunun zararları ile ilgili bilgi almak için Protein Tozu Zararları ve Vücuda Olası Etkileri Nelerdir ? makalemizi ziyaret ediniz.

EN İYİ WHEY PROTEİNİ

Piyasada bulunan whey proteinlerin çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri incelersek;

 1. Konsantre whey proteini: Supplement piyasasında oldukça fazla kullanılan bir çeşit protein tozudur. Elde edilmesi sırasında ultra filtrasyon yöntemi kullanılmaktadır. %30 ila 80 arasında protein içerir. Geri kalan kısmı ise belirli besin öğeleri oluşturmaktadır.

 2. İzole whey proteini: Piyasada bulunan saf bir protein tozudur. Özellikle kana karışması oldukça hızlıdır. Bu sayede vücudun etkin ve hızlı bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Laktoz intoleransı olan kişiler bu protein tozu çeşidini kullanabilirler.
 3. Hidrolize whey proteini: Bir takım enzimatik işlemlerle elde edilen bir protein tozudur. Bu yöntemin uygulanması kullanılan proteinin sindirime uğramasını engelleyerek kana emilimini hızlandırmaktadır. Bu sayede maximal olarak fayda sağlanmaktadır.

Şuan piyasada bulunan en iyi protein tozu Optimum Gold Standard Whey Protein ürünüdür. Bu ürün özellikle içeriğindeki protein miktarı bakımından ön plana çıkmaktadır. Sporcular tarafından da oldukça fazla tüketilen bu ürün ortalama olarak 74 servis içermektedir. Tabi bu servis sayısı ürünün tat seçeneği doğrultusunda değişmektedir. Ürün sizlere oldukça fazla tat seçeneği sunmaktadır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ürünün en çok beğenilen tatları çilek, çikolata-yer fıstığı ve kurabiye tadıdır. Ürünün 1 servisinde yaklaşık olarak 113 kkal enerji, 23,9 g protein, 1,1 g yağ, 1,8 g CHO, 74 mg Na ve 1,2 g şeker bulunmaktadır. Ürünün kullanımı oldukça basittir. 1 servis yani 1 ölçek protein tozunu 300 ml süt veya su ile karıştırarak antrenmanlardan hemen sonra kullanabilirsiniz. Kullanılacak miktarın belirlenmesinde bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.

Satın almak için tercih edebileceğiniz adres  https://www.aloprotein.com/optimum-nutrition-gold-standard-100-whey-protein-tozu

 

16
100
admin
admin - 4 yıl önce
2963 0 16
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları