Powerlife 3lu set

Wolverine (Hugh Jackman) Vücudunun Sırları

Reklam Alanı
Wolverine çok iyi. Buna hiç şüphe yok. 100 yaşından fazla ve bir Japon samurayı kadar eğitimli. Pençeleri ve kemikleri çelikten yapılmış ve bu madde bildiğiniz dayanıklı tüm her şeyi kesebilir. Wolverine’den daha iyi olması mümkün olan tek kişi varsa o da Hugh Jackman’dır. 44 yaşında ama 31’inde gibi görünüyor. Bana bu yaşta öncesi ve sonrasıyla bu kadar övgüyü hak eden başka birini bulun. Bu kolay olmayacak.­Jackman eğitimci David Kingsbury ile çalışana kadar büyük bir sıçrama yapamadı. Son günlerde Kingsbury ile oturma şansı yakaladım. Kendisi Jackman`ı "The Wolverine" rolüne hazırlayan ve o günden beri onun eğitimcisi olan kişi. Kingsbury bana genel yaklaşıma içeriden bir bakış verdi. O,­Wolverine’nin fiziğini ve diğer detayları yarattı: Diyet, tamamlayıcılar ve eğitim planı.

BANA BİRAZ KENDİNİZİ ANLATIN. ÜNLÜLERİ EĞİTME İŞİNE NASIL GİRDİNİZ?

Aslında benim niyetim koşucularla çalışmaktı. Tayland’da birkaç yıl Muay Thai çalıştım ve yedi profesyonel dövüş kazandım. İngiltere`ye döndüğümde ilk amacım, yaşadığım yere yakın bir yerde bir MMA tesisi açmaktı. Bir gün müşterilerimden biriyle tercihlerim hakkında konuşuyordum. O başarılı bir iş adamıydı ve bana Pinewood Film stüdyolarında çalıştığını söyledi. Beni özel bir takımla temasa geçirdi. Daha önce burayı biliyordum. Bu stüdyoda kişisel eğitim alanım vardı. 5 yıl sonra, stüdyoda spor salonu açtığım yerde iş büyüdü. Burada film endüstrisinden yapımcılarından ofis çalışanlarına kadar ­pek çok insanla çalışıyordum. Müşterilerimden biri yapımcıydı ve bana bir filminde çalışmamı söyledi. Bu 4 yıl önceydi ve o günden beri arka arka başka filmlerde çalıştım.

HUGH JACKMAN’LA BAĞLANTINIZ NASIL OLDU?

Pinewood filmdeki işimi tam bitiriyordum ki, ’Les Miserables’ filminin yapımcı koordinatöründen bir arama geldi. Yanında bir aktör olduğunu ve beni daha sonraki gün onunla tanıştırmak istediğini. Eğer beni seçerse onunla çalışabileceğimi söyledi. O ana kadar onun kim olduğundan hiç bahsetmedi. Toplantıya 20 dakika kala beni aradı ve bana Hugh Jackman’ın varmak üzere olduğunu söyledi. Hugh’a hayrandım ve rollerindeki girdiği kılıklardan dolayı ona karşı büyük bir saygım vardı. Yani çok heyecanlıydım. Hugh içeri girdi ve ‘Wolverine’ hakkında konuştuk. O benim başaracağımı umuyordu. İlk bölüm için saat 8‘e yer ayırttı yani ertesi gün. Çabuk bir değerlendirme yaptık ve çalışmaya başladık. ONUNLA İLK ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINIZDA NASIL BİR KILIKTAYDI? ‘Les Miserables’ filminde iri bir şekildeydi. Çok sadeydi ama normalden biraz ufaktı. Brodway show’una gelmiş gibiydi. Filmde ne kadar rolü gereği kaslı ve güçlü olsa da bir insanın olabileceği kadar saftı.

­

WOLVERİNE’NİN HEDEFİ NEYDİ?

Onun önceki filmlerindeki kaslı ve saf rollerini aşmaktı. Bizim bu hedefe ulaşmak için 5 ayımız vardı ama hala ‘Les Miserables’ filminde oynadığı için zamanımız sınırlıydı. Son 3-4 ay gerçekten çok büyük değişiklikler oldu.

ONUNLA İLİŞKİNİZ NASILDI?

Hugh’la neredeyse 2 yıldır çalışıyorum ve biz şu anda birlikte 4. projedeyiz: "X-Men:Days of the Future". Her ikimiz de uysalız ve aynı ilgileri paylaşıyoruz. Bir eğitimci olarak eğer müşterilerinizle anlaşamıyorsanız 2 yılda haftada 6 gün ve her gün 1-2 saat sizinle çalışmazlar. Onunla çalıştığımız dönemlerde çok motivasyonlu ve istekliydi. Bu yüzden de onun başında komiser ya da bebek bakıcısı gibi kalmamama gerek kalmadı.Birlikte çalıştık ve her zaman yoğunlaştım. Bölümler çok odaklıydı ve motivasyon için birbirimizi kullandık. Güçlerimiz­ ve dayanma seviyemiz birbirine benziyordu. Bu yüzden biz sağlıklı bir rekabet halindeydik ve bu da bizi hep daha fazlası için tetikliyordu.

ONU WOLVERİNE İÇİN HAZIRLARKEN KARŞILAŞTIĞINIZ EN BÜYÜK SORUN NEYDİ
Dinlenme eksikliği. Sabahın erken saatlerinde uzun günler çalıştık. Bazı günler gece sadece 5 saat uyuyorduk. O zamanlarda fırsat buldukça kestiriyorduk.

ONUNLA NE TÜR BİR EĞİTİM YAKLAŞIMI YAPTINIZ?

Hugh benimle sadece direkt­ güce dayalı işlerde çalışmadı. O çoğunlukla 8-12 sıralarında çalıştı. Onu genellikle düşük seviyeye yönlendirdim. 1-5 ağır çalışma (miyofibril hipertrofi) onu canlandırıyordu. Sonra bu ağır çalışma bitti ve sarcoplasmic hypertrophy için daha yüksek seviyelere atladık. Gücünüzü düşük aşamalarla artırarak daha yüksek aşamalar için kapasitenizi artırabilirsiniz. Bu yüzden ben genellikle ağırlık setlerimi karışık olarak planlıyorum. İki tarzın birleşimi en iyi sonucu elde etmemizi sağlıyor.

VÜCUDUNDA HİÇ YAĞ YOKKEN NASIL BİRDEN KASLI OLDU?

Biraz vücut yağı yaptı. Eğitimi 2 aşamaya ayırdık: Hacim­ ve kesim. Temiz olduğu sürece eğer iyi sonuç veriyorsa­ hacim yapmayı seviyorum. Mümkün olduğunca yağsız kas yapması için kalorilerini hesapladım ve her gün alması gerekenleri düzenledim. Biz düşük seviyeli bir eğitim birleşimi kullandık ve bir yandan kütle yaparken bir yandan da belli aralıklarla vücut yağlarını düşürmeye çalıştık. Bütün işlem boyunca ağrılık çalışması az ya da çok devam etti.Vücudundaki tek değişme yağ seviyesinin kalp hacmine düşmesiydi ona tüketmesi gereken kalorilerin miktarı için reçete yazıldı.

33
100
admin
admin - 8 yıl önce
143414 0 33
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları