Powerlife 3lu set

Yağ Yakarak Vücut Geliştirme

­

Reklam Alanı
1. Hareket Etmeye Başlayın

Sürekli olarak bir şeyler yapmalısınız… Ne olursa! İşten eve geldiğinizde, dışarı çıkın ve yürüyün.­Şınav çekin,­esneme hareketleri­yapın… Eğer her gün saatlerce çalışmak zorunda olduğunuzu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 10-15 dakikalık bir hareket,­esneme ve vücut ağırlığıyla­egzersiz­yapmak bile bir hafta içinde sonuç vermeye başlayacaktır. Yavaştan başlayın ve haftada 3 sefer yapın fakat ilerleme kaydettikçe isteğe göre bunu 4 veya 5′e de çıkarabilirsiniz. Ve sonrasında bunu, bir aylık, 3 aylık ve yıllık süreler boyunca her hafta yapın. İstikrarlı olun!

2. İlerleme

Şunu unutmayın,­tüm egzersiz programları belli bir yere kadar işe yarar. Sonra bir bakmışsınız artık işe yaramıyorlar. Tam burada ya başka bir program için araştırmak ya da kendi programınızı araştırmak durumundasınız. Bir­kas geliştirme­programı iyiyse, kişisel ihtiyaçlarınıza göre size içerik hakkında bilgi sağlayarak seçim yapmanızı öğretecektir. Aynı zamanda size, vakit ilerledikçe mesafe kaydetmek adına kendi programınızda da­ayarlamalar yapmayı öğretecektir.

Egzersiz seansınızın yoğunluğunu arttırmak için en sık başvurulan yollar:

-­Dinlenme­periyodlarında değişiklik
- Ağırlıkta çeşitlilik
- Hareketlerin hızını arttırmak
- Tek tip hareketlerden bileşik hareketlere geçmek

Bütün bu parçalar İlerlemeli Aşırı Yükleme Prensipi dediğimiz bir prensipte birleştirilebilir.

3. Egzersiz / Diyet Günlüğü Tutun

Bir diyeti istikrarlı olarak devam ettirebilmek için yapmanız gereken, her gün ne yediğinizi takip etmektir. Eğer bunu bir günlüğe kaydederseniz, ne kadar çok yediğinize veya yemediğinize şaşıracaksınız. Her iki saatte bir kaliteli protein kaynakları tüketmek ve karmaşık­karbonhidratlarınızın çoğunu ilk öğünde ve idman sonrası öğünde almaya başlamak, diyetinizde istikrarlı bir ilerleme için çok temel bir başlangıç olabilir. Aynı zamanda, kendinize günlük en az 3 litrelik su içme limiti koymak ve­şekerli içecekleri de aradan çıkarmak çok işinize yarayacak.

Diğer taraftan, çalışma programınız için de bir­idman­günlüğü tutmanız en büyük önceliğiniz olmalıdır. Eğer nerede olduğunuzu bilmezseniz, nereye varacağınızı nasıl bilebilirsiniz? Bir­idman­kayıt defteri size kısa vadede hangi periyodlarla ne kadar çalıştığınız hakkında da bilgi sağlayacaktır. Aynı zamanda en son yaptığınız benzer idmanda hangi ağırlıklarla hangi­egzersizleri yaptığınızı da anında görebileceksiniz.

Bir idman günlüğü için takvim kullanmak oldukça işinize yarayacaktır.

4. Kendinizi Dengeleyin

Bu terim­AlwynCosgrove­tarafından yazılmış olan­Periyotlama­Tasarım Rehberi kitabıyla literatüre girmiştir. Burada, Alwyn gerçekten hareketler ve hareket yapıları baz alınarak nasıl gerçek ve dengeli bir çalışma programı oluşturulacağını öğretiyor.­İteleme hareketi­aynı oranda bir­çekme hareketiyle dengelenmelidir. Bu yolla yapılmak istenen­kas grupları­ve eklemlerin eşit şekilde kuvvetlenmesi ve vücudun, yenmesi gereken bir ağırlıkla karşılaştığında buna uygun gerilimi yaratmasını sağlamaktır.

21
0
admin
admin - 7 yıl önce
81226 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları