Powerlife 3lu set

Yağ Yakarken Kas Yapmak

AYNI ANDA HEM KAS YAPIP HEMDE YAĞ YAKMAK.

Genel bilgi; kas yapmak ­için biraz yağ kazanmanız gerektiğidir. Fakat bu, çoğu insan için yanlıştır.

KAS YAPMAK­

Çoğu erişkin, senede 7.5 kilo­ kas ­yapabilir. Bu da ayda sadece 0,6 kiloya tekabül eder, aynı anda yağ kaybetseniz de­ kaybetmeseniz de oldukça yavaş bir süreç demektir. Şu anki­ vücut yağınızı kaybetmeden 0,6 kilo kas yapmak için, her ay 3125 kalori ekstradan yemelisiniz, bu da günde 100­ kalori­ fazlalık demektir.Yani çok da yüksek bir fazlalık değil.

YAĞ KAYBETMEK

­Yağ kaybetmek, kas yapmaktan daha hızlıdır. Her gün yaktığınızdan daha az ­kalori ­alırsanız ­yağ­ yakarsınız. Ortalama bir insanın yarım kilo ­vermesi için günde yaklaşık 400 kalori (ayda 12000 kalori) az ­yemesi gerekir (günlük alması gereken ­kalori miktarından) bu şekilde haftada yarım kilo yağ kaybedilerek yılda 26 kilo ­yağ­ kaybedilebilir.

ŞİMDİDE KAS YAPMAYI VE YAĞ YAKMAYI BİRLİKTE HESAPLAYALIM­

­İlk düşünceniz muhtemelen yapılamayacağı olmuştur çünkü ­kas yapmak için günde 100 kalori daha fazla, yağ yakmak içinse günde 400 kalori daha az yenmelidir. Nasıl aynı anda hem daha az hem de daha çok yiyebilirsiniz ki? Bunun sırrı kas yapmak için daha çok yemeniz gerektiği yaklaşımının yanlış olmasındadır. Enerjinin sağlam bir %25’i beyine gider. Yüzde 50’si nefes almak, kan pompalamak, vücut ısısını ayarlamak ve ölü hücreleri değiştirmek gibi bizi hayatta tutan işlere gider. Buradan sonrası ilginçleşiyor. Yaklaşık % 20’si yürümek, kaldırıp indirmek, hareket etmek gibi bir şeyler yaparken kullanılır ve­ sadece % 5’i kas eklemek içindir.Rakamlara takılmayın

­önemli olan şey egzersizin ve kas yapmanın, harcadığımız kalorinin çok azını oluşturmasıdır.

Yaşamak için vücudun 2 şeye ihtiyacı vardır: Karbonhidratlardan ve yağlardan gelen­ enerjiye, daha sonra da ­protein ­formundaki aminoasitlere. Vücudunuzun yemek bulamadığınızda sizi yaşatmak için inanılmaz bir acil yedekleme sistemi vardır. Mideniz normal kullanımlık bir petrol 

tankeridir. Vücut yağınız, yemek bulunmadığında çalışmak üzere tasarlanmış bir yedek jeneratördür. Kaslarınız da acil yedektir ama vücudunuz gerçek bir acil durum olmadığı sürece bu kasları yakarak (yiyerek) nükleer santrali çalıştırmaz. Enerji bu 3 sistemden gelebilir ama aminoasitler sadece mide ve kaslardan elde edilebilir. Vücudumuz gerçekten akıllıdır, kasın ne kadar önemli olduğunu bilir ve gerçekten gerekmedikçe onu yakmaz.

44
95
admin
admin - 7 yıl önce
236087 0 44
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları