Powerlife 3lu set

Yaza Kadar Forma Girmek İstiyorsanız Hemen Yapmanız Gereken 8 Şey

Reklam Alanı
Nisan ayı geldi bile. Nisan’ın gelmesi demek bahar baharın geldiği anlamına gelir. Bahar demek dışarda mangal zamanının gelmesi demek daha az giysi gitmek demek ve tabi ki daha çok kız demek.

Yazı iyi geçirmek için, harika bir şekle ihtiyacınız var. Burada yaz gelmeden vücudunuzu şekle sokmak için yapmanız gereken 8 şeyi sıraladık.

1) Her Gün Antrenman Yapın

Ne yaptığınız önemli değil, önemli olan bir şeyler yapmanız. İyice terlemek için bir şeyler yapın. Bu plaj voleybolu, golf veya düzenli egzersizler olabilir. Eğer bu yaz iyi görünmeyi deniyorsanız, hava almaya değecek bir şeyler yapmalısınız.

İyi görünmek için sadece ağırlık kaldırmaya zaman ayırmayın, sizi terletecek şeyler de yapın. Her gün! Bu yazın iyi görünmeniz için önemli noktalardan birisi bu

2) Her Gün Büyük Bir Porsiyon Ispanak/Tavuk/yaban mersini Salatası Yiyin

Kendinizi gerçekten iyi göründüğünüz bir şekle sokmayı denediğinizde, sebzeler çok önemlidir. Dünya da hiç bir şey bu kadar önemli değildir. Yeterli sebze olmadan vücudunuz için hayati önem taşıyan şeyleri vücudunuza alamazsınız, sebzeler çok az kalorilidir.

Burada kesinlikle ıspanaklı tavuklu yaban mersini salatası devreye giriyor. İçerdiği proteinler kaslarınızın güçlenmesini ve kendini toplamasını sağlar. Ispanak ve yaban mersini çok fazla C vitamini içerdiğinden, su yerine bira içerken sizi hasta olmaktan korur. Aynı zamanda bunlar sizi tok tutarlarken, bir kaç yüz kalori almaktan da sizi korurlar. Bir kaç ay boyunca sizi bir ton kalori almaktan korurlar.

3) Hafta da Üç Kere Deadlift Yapın

Deadlift erkekler tarafından en iyi bilinen antrenmandır. Hatta squat yapmaktan bile daha iyidir. Ayrıca güçlendirmede inanılmaz etkilidir ve yağ yakmanızı sağlar. Yazlık şekle girme programınıza bunu eklediğinizde mükemmel bir egzersiz programına sahip olacaksınız.

Bu her seansta çok ağır ağırlıklar kaldırmanız gerektiği anlamına gelmiyor. İdeal olanı bir seansta gerçekten fazla kilolarla az set ve tekrar yapmanız, diğer seanslarda hafif kilolarla daha fazla set ve tekrar ve bir seansta da orta kilolarla yavaş ve daha çok set ve tekrar yapmanızdır.

4) Ara Ara Aç Kalmak

Aç kalmanın faydalarını daha önce yazmıştım, benim aç kalmanın birçok türünün hayranı olduğum bir sır değil. Sadece psikolojik olarak diyete hazırlamaya yardımcı olmak ile kalmadığını aynı zamanda yağların daha hızlı erimesinde de inanılmaz etkisi olduğunu düşünüyorum.

Ben 16 saat aç kalıp 8 saat yemek yemeği seçtim. Siz bu açlık periyodlarına başlamadan önce hafta da sadece bir gün, 24 saat için de bir ya da iki açlık periyodu yapabilirsiniz. Aç kalmak sadece yağ yakmanıza yardım etmekle kalmaz aynı zaman da kalbinizi de korur. Bunu doğru olarak yapmanız sizin kazancınıza

5) Kızartmalardan Vazgeçin

Kanat yemeği bırakın demiyorum. Bu değerlere hakaret olur. Kanat yemeyi çok seviyorum. Fakat mümkün olduğunca çabuk zayıflamak için kızarmış yiyeceklerden kaçınmanız gerek. Kızarmış yiyecekler kalori bombalarıdır ve bel bölgenizde birikirler. Patates, kanat ya da donut gibi kızarmış yiyecekler inanılmaz lezzetlidir. Şaka bir tarafa, aldığınız kalorileri takip ettikçe kilo vermek için bu yiyecekleri bırakmanız gerektiğini fark edeceksiniz.

6) Bütün Vücudunuzu Antrenmanınızın İçine Dahil Edin

Bütün vücudu çalıştırmak yağ yakmanızı arttırmak için çok önemlidir. Bütün vücudu çalıştırmak için ağır kilolardan ve kısa dinlenme aralarından yararlanılmalıdır. Sadece gücünüzü ve dayanıklılığınızı test etmekle kalmaz aynı zamanda geleneksel vücut geliştirme tarız antrenmanlar daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur.

Bütün vücudunuzu çalıştıracak hareketleri antrenman programınızın içine katın. Homoseksüeller gibi olmayın ve ne faydası olacakmış diye konuşmayın. Thrusters ve burpee pull ups superset'lerini yapın ve koşu bandının canına okuyun.

7) Günde Kaç Kalori Almanız Gerektiğini Öğrenin-250 kalori daha az yiyin

Zayıflamak isteyen insanların ilk yapmaları gereken şey günde kaç kaloriye ihtiyaç duyduklarını öğrenmektir. Daha fazla sebze yiyerek ve ne yediğinizi takip ederek onlarca kilo verebilirsiniz fakat bazen süreç yavaşlar. Bu nokta da eğer ne kadar yemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, diyetiniz önemli bir şekilde zorlanır.

İnternet günde kaç kalori alman gerektiği ile ilgili birçok kaynakla dolu. Benim favorilerimden biri Katch McArdle'dır. Katch McArdle, yağ oranınızı hesaba katarak, almanız gereken kaloriyi kas ağırlığına göre hesaplayan az bulunan kaynaklardan biridir. Sadece vücut ağırlığı değil. Günlük kaloriyi hesaplarken bu büyük bir ayrıntıdır.

8) Sinirli Bir Boz Ayıdan Kaçarmış Gibi Çok Hızlı Koşun

Sprint yapabileceğiniz en iyi antrenmandır. Formunuzu geliştirmek, yağları ve büyük miktarlarda kalorileri yakmak için harikadır. En iyi yanı? İki bacaktan daha fazlasına ihtiyacınız yok. Sprinti var olan programınıza eklemek hiç de zor değil. Sadece küçük bir planlamaya ihtiyacınız var. Favori sprint çeşidim tırmanış sprintidir. Bu yolla kendimi itiyormuş gibi hissediyorum ve bu antrenmanımın dörtte birinden daha az yer kaplıyor. Haftada üç kere deadlifting yaptığınızda bacaklarınız size minnettar kalır . Birde haftada iki kere sprint yapın. Her seans 20 dakika koşun.

 

Kaynak: brobible.com

19
0
admin
admin - 7 yıl önce
10878 0 19
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları