Powerlife 3lu set

Yediklerinizi Sevimsiz Bir Biçimde Çiğnemek Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

Rahatsız edici bir biçimde ses çıkararak yemek yiyen birinin yanında durmanın nasıl bir şey olduğunu bilirsiniz, birden tek düşünebildiğiniz şey sadece o olur. O zaman şundan bir ısırık alın: O kişi olmak gerçekten kilo kaybetmenize yardımcı olabilir.

Brigham Young ve Colorado Eyalet Üniversitesindeki araştırmacılar üç farklı biçimde kurabiye yiyen öğrencileri ele aldılar: bunlar olabildiğince sesli yiyenler, normal bir biçimde yiyenler ve olabildiğince sessiz yiyenler. İki benzer deneyi tamamladıktan sonra, araştırmacılar  her 200 katılımcı için ağız şapırdatarak yiyenlerin diğerlerinden daha az yediğini keşfettiler.

Araştırmayı gerçekleştirenlere göre ağzınızdaki yiyeceğin sürekli olark arkında olmak sizi daha bilinçli bir şekilde yemeye zorluyor ki bu da yediğinizden zevk almanın ve ne kadarın yeterli olacağını bilmenin anahtarı. Bunu ‘çiğneme etkisi’ (gerçekten öyle bu isim Gıda Kalitesi ve Tercihler’de yayınlanan makalelerinin başlığının bir kısmını oluşturuyor).

Araştırma yardımcılarından biri olan Ryan Elder kendisi aynı zamanda eyaletteki BYU Marriot Yöneticilik Okulunda Pazarlama bölümünde yardımcı proffesör şöyle diyor;  “ses, tipik olarak yemek hissinin unutulması olarak etiketlendirilir, ama eğer insanlar yiyeceklerin  çıkardığı sese daha fazla odaklanırsa o zaman tüketim azalabilir.”

Bunun anlamı şu ki normal bir çiğneme yaparken de yediklerinizin sesine odaklanmanız sizin daha bilinçli bir yiyici olmanıza yardımcı olacaktır- yani kalori azaltmada başarılı olmak için şapur şupur yemek yemenize gerek yok.  Ayrıca araştırmacılara göre çiğnemelerini daha fazla sessizleştirme için uğraşanlar da normal yiyenlerden daha az tüketiyorlar bunun da sebebi aynı çünkü yediklerine daha fazla odaklanmış oluyorlar. Ve işte bu havalı iş yemekleri için iyi bir haber( ya da korkunç geçen ilk randevular için).

Bir küçük hatırlatma, yemek yerken bir yerlere gidenler için; kulağınızda kulaklık varken bu uğraşı göstermeyin – çünkü kulaklıklar çiğneme sesinizi bastıracaktır.

Dinleyin, duyun!

10
100
admin
admin - 7 yıl önce
4995 1 10
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları