Powerlife 3lu set

Yeni Baskıcı Yasalar İçin Steroid Avukatlığı

18 Aralık 2014’de Başkan Obama kısaca DASCA olan 2014 yılı Anabolik Sterod  Kontrol Düzenleme Kanunu imzaladı. Yapım aşamasında geçecek birkaç yıl içinde bu yeni federal yasa her eyalette uygulanacak. DASCA gıda destekleri pazarında tezgahlarda yer olan ‘prohormon’ piyasasını çökertiyor. Bu spor oyununda yer alan herkes için yeni yasanın ulaşım noktalarını anlama oldukça önemli. DASCA gıda sağlık ürünleri satılan mağazalarda açık bir şekilde satılan ürün bileşenlerini federal yasanın (Kontrol Edilmesi Gereken Maddeler Yasası) eroin ve kokaini getirdiği noktaya getiriyor. 

İşte asıl bilmeniz gereken en önemli şey burada böylece yasaya takılmazsınız!

25 Yeni  “Anabolik Steroid.”  DASCA artık kriminal anabolik steroid olarak değerlendirilen 25 steroid bileşeni listeliyor.  [ Bu maddelerin hepsi olmasa da birçoğunun besinsel destekleyici olaraka piyasaya sürülme ve satılma kriterlerini sağlamadığını belirtelim ve FDA (Gıda ve İlaç Yönetimi) daha önce ve hala devam eden bir biçimde satıcılar için Gıda, İlaç ve Koozmetik Yasasına göre federal soruşturmalarla ilgili davaları getirme yetkisi var.]  zaten Tablo III ilaçları olarak bilinen tüm anaboli steroidler gibi bu yeni Tablo III maddelerini sadece satılması değil bulundurulması da suç.  Aynen öyle –  bu listedeki yeni maddelerden herhangi birinden herhangi bir miktarda bulundurmak fedaral bir suç sayılıyor. Dağıtım niyeti ile bulundurmak ve taşımak suç.

Bahsi geçen steroidlerin benzerleri de yasadışı.  DASCA açıkça sıralamış olduğu steroidlerin çok benzer türevlerini suç olarak değerlendiriyor. Şöyle diyor ‘  listede yer almayan bir ilaç veya hormonal bir madde ( östrojen, progesteron, kortikosteroid ve DHEA hormonu dışındakiler olmak üzere) ... ve listedeki anabolik steroidlerden 1 veya daha fazlasından  türetilmiş ya da kimyasal talimatları özünde bu maddelere çok benzer ise eğer...kas büyümesi sağlama ya da farmakolojik olarak testesteron etkisi yaratması macı ile oluşturulmuş veya imal edilmiş ise ya da bu amaçla piyasaya sürülmüş ise veya kas büyümesi sağlama ya da farmakolojik olarak testesteron etkisi yaratmak amacı ile ortaya çıkarılıp pazarlanıyorsa.”  Başka bir deyişle listedeki bileşenlerin türevleri ve bazı varyasyonları üretildiğinde veya piyasaya sürüldüğünde veya piyasaya sürülmeye teşebbüs edildiğinde veya kas büyütme ya da testesteron etkisi ortaya çıkardığında, bu  yasa ihlal edilmiş oluyor.

Muafiyetler.  DASCA  ilaç olan ya da hormonal madde olan bileşenleri yasaklamakta, eğer ‘bir bitki veya diğer botaniklerden’ ise ya da ‘ bitki ve diğer botaniklerin konsantre, metabolit ya da  özütü  veya doğrudan bitki ve diğer botaniklerden ayrıştırılarak elde edilmiş ise ‘ VEYA eğer besin içeriği (DSHEA’ya göre) ise ve ‘ anabolik ya da androjenik’ değil ise. Muafiyet iddia etmek için arayışta olan kişilerin üzerine DASCA oldukça güçlü bir kanıt yerleştiriyor.

Yanlış etiketlenmiş tedarik.  DASCA steroid olaylarında ithalat, itracat, imalat, dağıtım, uygulama, satma, satmaya yönlendirme ya da imal etmek ya da satma niyeti ile bu anobolik steroidleri bulundurmayı ya da anabolik steroid içeren herhangi bir ürünü (IUPAC) kabul edilen terminoloji ile anabolik sterodi açık bir şekilde tanımlayan bir etiket taşımıyorsa bu durumu suç haline getirip soruşturma açmaya yönelmek ile olayı tamamen bambaşka bir boyuta taşıyor. Alldatıcı ya da ‘yaratıcı’ içindekiler etiketi kullanan imalatçılar anabolik steroid ürününü gizlemek için bu durumu uygulayacaklardır. Aynı zamanda da ürünün anabolik steroid içerdiğini bilen, düşünen ve öyle olduğuna inanmak için geçerli bir sebebi olan dağıtıcılar ve perakendeciler tarafından da kullanılacaktır.

Yeni Bileşenler Eklemek için Kısa Yollar.  Başsavcı daha kolay ve hızlı bir biçimde anabolik steroidler listesine yeni ‘düzenleyici’ bişenler ekleyebilecek. ( geçici planlamalar için bildirim süresi yanlızca 30 gün)

Artan Cezalar.  Suçluların cezaları 10 yıl boyunca tutuklu kalmak ve masif para cezaları ( şirketler için neredeyse 2.5 milyon dolara kadar çıkabiliyor) olarak artırılabilecek. Resmi cezalar ithalatçılar, ihracatçılar, imalatçılar ve dağıtıcılar için ihlali gerçekleştirilen ürün başına 500 000 dolara kadar çıkabilecek. Perakendeciler bile ihlal ettikleri her ürün başına 25 000 dolar ödeyebilirler( ve her farlı boydaki paket, form veya farklı etiketlenen ürünlerin her biri ayrı birer ürün olarak sayılıyor)

Yasal süre yok.  Bir önceki antiprhormon yönetmeliği (2004) yasa yürürlüğe girmeden önce 90 günlük bir yasal süre vermişti. DASCA’daki bu yasal sürenin de dahil olduğu başarısızlık masum tüketicileri bir gecede federal uyuşturucu suçlularına dönüştürdü. 17 Aralık günü bir tüketicinin marketten aldığı şişe ertesi gün kontrol edilmesi gereken bir madde oldu. Şişeyi bulundurmak artık federal ilaç bulundurma yönetmeliği 21 USC 844’e göre tüketiciyi bir davaya götürebilir. Şu an kendilerini bir anda control edilmesi gereken maddelerin içinde bulan firmalar kendilerini bu işten kurtarmak isteyebilir. Ama DEA yönetmelikleri bunu yapmak için hiçbir kanuni mekanizma sağlamıyor. DEA’e bu probleme pratik bir çözüm bulması için gösterilen çabalar faydasız.

Sırada ne var? DASCA’nın zorunlu kılacağı şeyin ne aşamaya geleceğini tahmin etmek için henüz çok erken ( örnek olarak herhangi bir kullanıcı gerçekten yakalanacak mı?) ya da özerk eyaletlerin kendi yasalarını buna uygun hale getirip getirmeyeceğini de.  Yasa ile ilgili fikirler geniş çapta değişimler gösteriyor. Destekleyici piyasası ticari birlikleri tüketicilerii koruyacak bir yolla DASCA’yı alkışlıyor. Ama bazı destekleyici tüketicileri, meclisin daha acil meselelere odaklanması gerektiğine  yetişkin Amerikan vatandaşlarına kendi bedenlerine ne yapıp yapamayacaklarını söylemekten vazgeçmeleri gerektiğini düşünüyor. Prohormonların piyasada olmaması gerektiğini düşünen bazı kişilerin bile sportif zihniyetli tüketicileri fedaral uyuşturucu suçluları yapacak bir yasa ortaya koymak konusunda ciddi endişeleri var.

20
0
admin
admin - 7 yıl önce
3216 0 20
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları