Powerlife 3lu set

Yeni Başlayanlar İçin 9 Motivasyon Kuralı

Reklam Alanı
Fitness başarısı, vücuttan daha çok zihindeki duruma bağlıdır. Çoğu insan değişmek ister fakat çok azı başarır. “Bu yıl benim yılım” diyerek işe koyulanların ardında kullanılmamış üye kartları ve atılmış spor kıyafetleri kalıyor. Maalesef, bu hikaye çoğu insan için geçerli. Bu yıl depresif bir istatistik yerine farklı bir şeyler yapın. Bu 9 ipucunu okuyun ve karar verme savaşında galip gelin!

İsteğinizi tanıyın

Sizi ne tetikliyor? Belki sağlık sebepleri, belki duygusal sebepler ya da yeni bir hayata başlama arzusu. Bunları belirleyin ve evinize, arabanıza iş yerinizdeki monitöre küçük notlar yapıştırın. Bunları her gördüğünüzde, ”neden” olduğunu hatırlayacaksınız. Bunları bir kez yaptıktan sonra, saf amacınız güzel sonuçlara neden olacak. Fitness sadece dış güzelliğiniz için faydalı olmayacak aynı zamanda sabır, organizasyon ve disiplin gibi konularda size yarar sağlayacak.

Disiplinli olun

Program yapabilmek tamamen kişisel disipline bağlıdır ve bu insanlar için en zor kısımdır. “Kişisel disiplin, yapmak istemediğiniz bir şeyi, yapmak istemediğiniz bir zamanda yapmaktır.” Hayattaki değerli herhangi bir şey fedakarlık ister. Fitness da bundan farklı değildir. İnternette yapılan bir araştırma, alınan spor yapma kararının 6 hafta ya da daha az bir sürede bozulduğunu göstermiştir.

Ne kadar sıklıkla işlerinizi bitirip, gün içinde bir buluşma ya da randevuya zaman ayırabiliyorsunuz? Sporu da tıpkı önemli bir randevu gibi 45 dakikalık bir öncelik haline getirin.

Fitness programınızda ağır adımlarla yürüyün

Nerede başladığınızı, nasıl geliştiğinizi ve nerede olmak istediğinizi anlamak önemlidir. Bedenimdeki gelişmeyi görünce motive oluyorum! Ve bunun bir gecede olmadığını kendime hatırlatıyorum, zaman aldığını anımsıyorum!

Her hafta ya da iki haftada bir vücudunuzdaki değişiklikleri kontrol edin. Gelişimi ölçeklendirmiyorum çünkü kas gelişimi yağ eritmekten uzun sürer. Resimler ve ölçüler gerçeği gösterir. İçine girebildiğiniz kıyafetler gelişiminizi yansıtır.

Organize olun, hazırlanın ve başarın

Salona plansız gelmek, markete listesiz gelmeye benzer. Hedeften uzakta, neden burada olduğunuz konusunda kafanız bulanıktır. Eğer sağlıklı beslenme konusunda kendinizi frenlemezseniz, kendinizi şeker yeme isteğiyle savaşırken bulabilirsiniz. Salona gitmeden önce antrenmanınızı programlayın ve zamanını iyi ayarlayın. Oldukça basittir. Verimli olun.

Ek olarak yemeyi düzenlemek de anahtardır. Kendinize 6-7 küçük öğün belirlerseniz, abur cubur yeme riskine karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Bazı insanlar haftalık yemeklerini bir günde yaparken, bazıları da sadece bir gece önce yapar. Ben bir seferde üç günlük menü yapıyorum.

25
0
admin
admin - 8 yıl önce
29266 0 25
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları