Powerlife 3lu set

Yeni Başlayanların Düşmemesi Gereken 6 Hata

Reklam Alanı
Hepimiz öyle ya da böyle,fitness konusunda,salona yazıldığımızda­ genç ve tecrübesizdik.Kayıt olur,değişim sağlar ve sonunda bir sonraki adımı merak edersiniz.Ne yapacağınız ya da nereye gideceğiniz konusunda gergin olur ve emin olamazsınız.

Bu yeni bir durum değil,böyle hissetmeniz normal.Neyse ki bu makaleyi okuyarak,vücut geliştirme hedeflerinize ulaşırken,neleri yapmamanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Neleri Yapmamak Gerektiğini Bilmek

Bodybuilding.com adresinde,sporcuların salonda ne yapmamaları gerektiği ya da ağırlık çalışırken nasıl daha yalın,güçlü ve kaslı bir vücuda kavuşabilecekleri ile ilgili birçok makale mevcuttur.Benim amacım ağırlık çalışırken ne yapmamanız gerektiğini anlatmak.Hatalardan sakınmak tıpkı ağırlık çalışırken ne yapılması gerektiğini bilmek kadar önemlidir.Sayacağımız bu 6 hatayı yapmazsanız,salonda önemli bir mesafe alacaksınız.

1 / Antrenör olmadan ağırlık kaldırmayın

Bunun kesinlikle olmazsa olmaz olduğunu düşünebilirsiniz ama ben size,bu hataya düşüp kendini sakatlayan ya da çalışmayı yarıda bırakan kaç kişi gördüğümü inanın sayamam.Her egzersizin doğru ve yanlış yolları vardır ve başınızda bir antrenör olmadan doğru yolu öğrenemezsiniz.Bu kadar basittir.Ne kadar dergi okumuş olursanız olun ya da ne kadar video izlemişseniz izleyin,sizi doğru yönlendirecek bir antrenör olması gereklidir.

2 / Soru sormaktan korkmayın

Sizden salonda her şeyi bilmeniz beklenemez bu yüzden bir gün,bir hafta ya da her zaman için öğrenecek bir şeyleriniz vardır.Herkes öğrenir ve bunun tek yolu soru sormaktır.Antrenörünüze sorabilirsiniz ancak bir sebepten ona soramamışsanız,set arasında olan başka birine sorabilirsiniz.Çoğu kişi acemilere 1 ya da 2 dakika bile olsa zaman ayıracaktır çünkü bir zamanlar kendilerinin de acemi olduklarını hatırlarlar.Bu konuda hala huzursuz hissediyorsanız Bodybuilding.com adresine girin,ya da BodySpace forumlarında merka ettiğiniz her şeyi kayıtlı üyelere sorun.Elbette cevap alacaksınız.

3 / Vücut geliştirmiş adamları etkilemeye çalışmayın

Ağırlık salonunda olmanın ve belki de yanınızda her ağırlığı kaldıran dünyanın en güçlü adamı çalışırken,bunun ne kadar sindirici olabileceğini tahmin edebiliyorum.Bu yüzden kendinizi ispatlamaya çalışabilir ve bir sonraki sette dünya rekoru kırmaya çalışabilirsiniz.Ancak kıracağınız tek rekor,ilkyardım görevlisine vereceğiniz tepkiler konusunda olur.Formunuzu kontrol etmek veya hangi kaslarınızı çalıştırdığınızı hissetmek için hafif ağırlıklarla çalışmaya başlamak normaldir.Zamanla daha ağır çalışmaya başlayacaksınız.

4 / Karşı cinsle vakit kaybetmeyin

Ciddi olalım.Birçoğumuz bu çabaya farklı nedenlerle başladık.Ancak bir sebep çok bilindik.Ateşli bir kızla takılmak için ya da kaslı bir erkeği ayartmak için.Bunda utanılacak bir şey yok.Gerçek çok açık,hayatımızın aşkıyla karşılaşmak istiyor olsak da,salonda çalışmamız gereken egzersizler var.Yeterli şekilde antrenman yapmazsanız,vücudunuzla kimseyi etkileyemezsiniz.Bu yüzden gözlerinizi karşı cinsten alın ve görevinize odaklanın.

5 / Sabırsız olmayın

Egonuza zarar vermek istemem ama bu iş bir gecede olmuyor.Bu hayatın ve fitness sporunun bir gerçeğidir. ”İyi şeyler,sabırla bekleyen insanların başına gelir” diye bir söz duymuş muydunuz? İşte burada yaptığımız da bunun bir çeşit uygulaması.Hedeflerinize ulaşmak için çalışmanız gerektiğini bilmek kadar,zamana ihtiyacınız olduğunu bilmek ve sabırlı olmak da,sizi düş kırıklığından uzak tutacak ve zafere doğru gitmenizi sağlayacaktır.Şimdilik 15’lik ya da 20’lik curling çalışmaları yapın,zamanla daha ağır dambıllara geçiş yapacaksınız.Unutmayın,sabır erdemdir.

6 / Hararetli bir adam olmayın

Eminim ki onu görüyorsunuz,görmeseniz bile duyuyorsunuz.Çoğu salonda çalışırken bağıran ya da her tekrarda hayatı buna bağlıymış gibi çığlık atan adamlargörürsünüz.Bu çok gerekli bir hareket değildir.Korku filmindeymiş gibi bağırmadan da sıkı bir şekilde antrenman yapabilirsiniz.Yani kendinizi hararetli ve güçlü göstermek için bağırmanıza gerek yok.Bu küçük düşürücü hareketten kendinizi koruyun.

Sonuç

Elbette ağırlık salonunda öğretilemeyecek şeyler de vardır.Bazı bilgiler tecrübeyle kazanılır.Ancak size verdiğim bu 6 ipucu,vücut geliştirme hedefinize yönelik faydalar sağlayacaktır.Ağırlık çalışma yolunda iyi şanslar!

Kaynak: Bodybuilding.com

24
0
admin
admin - 7 yıl önce
5444 0 24
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları