Powerlife 3lu set

ZAYIF KALMIŞ ÜST PEKTORAL KASLAR İÇİN 6 ÇÖZÜM

 

Vücut geliştirmecilerden onay almış bu 6 ipucunu kullanarak kalın ve taş gibi bir göğüs geliştirebilirsiniz.

 

PECTORAL KASLARI ŞİŞİRİN

 

Üst göğüs bölgesindeki kaslar iri ve sert pektoral kaslar için birçok kişinin görmezden geldiği bir bölgedir. Flat bench kuşkusuz ki tüm göğüs kütlesini öne çıkarmak için inanılmaz etkilidir çünkü daha fazla ağırlık kaldırabilmeniz mümkündür. Ama eğer tam anlamıyla gösterişli bir görünüm istiyorsanız o zaman gerçekten hakkını vererek yapılan üst pektoral egzersizlerini programınıza eklemeniz gerekmektedir.

Profesyonel vücut geliştirmeci olan Gunter Schlierkamp dengeli pectoral egzersizinin öncülerindendir. Flat bench in tüm göğüs gelişimi için oldukça önemli olduğunu savunurken, bu bölgeyi öne çıkarmanın tek yolunun diğer vücut bölümlerine olduğu gibi bu bölgeye de acımasızca yüklenmek olduğunu söylemektedir. İşte vücudunuzun üst katmanlarını şişirecek kendisinden gelen 6 ipucu.

 

HER ZAMAN EĞİM İLE BAŞLAYIN

 

‘Eğer üst pectoral kaslarınız gerçekten zayıf kalmışsa onları meydana çıkarmanın en iyi yolu her zaman eğimli hareketler ile başlamaktır,’ diyor. Bunu halter, dumbbell veya Smith makinesi ile yapabilirsiniz. Eğimli hareketler ile başlamak kullanılmayan liflerin yenilenmesini sağlayacak ve büyümeyi tetiklemek için daha fazla ağırlık kaldırmanıza imkan sağlayacaktır. Bu noktadan sonra daha güçlü olduğunuzda ters eğimli hareketlerle devam edebilirsiniz.

 

POWER PRESS DENEYİN

 

Bunu deadlift yapıyor gibi düşünebilirsiniz. Deadlift’te barı yerden çekerken esneklik ve momentum olmadan çalışırsınız. Hareketin pozitif kısmında bu durum çabucak güç ve dayanıklılık kazanmanızı sağlar. Power press de aynı ana fikre sahiptir.

‘Smith makinesi veya güç yığını kullanmak sadece kısmi hareket açıklığına imkan veren bir güven ortamına olanak sağlar,’ diyor. ‘Hareketin tepe noktasında aşağı geldiğinizde tekrar geriye sert biçimde bastırmadan önce barın sabitlenmesini bekleyin.’

Her hareket açıklığında güçlendikçe güvenlik noktalarını düşürebilirsiniz.

 

DUMBBELL KULLANIN

 

‘Dumbbell kullanmak size halterden tamamen farklı türde bir gerilim ve hareket açıklığı sağlayacaktır,’ diyor Gunter. ‘Ayrıca sürekli olarak eğimli şekilde halter kullanmamaya çalışın.

 

DEĞİŞİMLER YAPIN

 

Eğimli dumbbell flyes hareketleri sadece üst göğüs bölgenize kütle eklemek için mükemmel bir yol olmakla kalmaz aynı zamanda inanımaz detayları da harekete geçirir. Gunter bu harekette avuç içlerinin içe dönük olarak durduğu bir varyasyonunu uyguluyor. Bu şekilde yapıldığında hareket ön deltoidleri de kapsıyor ama Gunter’e göre ‘Avuç içlerini öne döndürmek, üst göğüs bölgenize daha iyi bir gerilim sağlıyor ve üst pektoral kasları geriyor.

 

YÜKSEKTE DURUN

 

Pec deck ve benzer biçimde flyes makineleri de gerçekten iç göğüs kalarınızı sıkıştırmaktadır ve tüm pektoral komplekslerde mükemmel bir sıkışma sağlamaktadır. Ancak Gunter diyor ki, dirseklerinizi yüksekte ve yere paralel tutmak üst pektoral kaslarınızı da oyuna sokmak için oldukça etkili olacaktır.

 

İRİLEŞMEK İÇİN ESNEYİN

 

Sadece sözde kalmasın; egzersiz sonrası esneme hareketleri hem kas gelişiminizi hem de kas yenilenmelerini destekleyecektir. Gunter bunun özellikle yorucu bir göğüs gününün ardından yapılmasının çok önemli olduğunu söylüyor. Üst pektorallere iyi bir esneme vermek, özellikle de sert bir antrenman geçirmişseniz, daha fazla gelişim için gereken ortamı sağlayacaktır.

 

21
100
admin
admin - 5 yıl önce
31079 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları