Powerlife 3lu set

Zayıf Sporcular İçin 12 Tavsiye İpucu

Reklam Alanı
Kendinizle boy ölçüşmekten korkuyor musunuz? Bu makaleyi okuduktan sonra ilk adımı atacaksınız!

Dünyadaki her spor salonunda onlardan bir tane vardır: Hani şu iri ve kaslı adam...Herkes onu tanır.Salona girdiğinde bütün gözler onun üzerindedir.Salondaki en popüler adamdır.Basitçe o tam bir ERKEKTİR! Salondaki en iri adamdır.

Bununla birlikte dünyadaki her spor salonunda gergin görünen kişiler de vardır.Salona girdiğinde küçük görür.Bir sebepten dolayı içine kapanıktır.Ne yaptığı konusunda kendinden emin olmasa da gerçekten başarmayı arzular.Fitness ve body building alemindeki küçük adamdır o.Salondaki en çelimsiz kişidir.

İşte bu adam,salondaki o iri ve kaslı adamı gördüğünde,ona hayran olsun ya da olmasın,kendine şöyle der; “Bir gün onun gibi olmalıyım.”

Her ne kadar o iri adam ben olmasam da,çelimsizlik kompleksinin üstesinden geldim ve sizlere aynısını yapmanız konusunda yardımcı olacağım.Bu makaleyi okuduktan sonra,çelimsiz birinden,iri bir adama dönüşmek konusunda ilk adımı atacaksınız!

­

KASLI BİR VÜCUT İÇİN ATILACAK ADIMLAR

1.ÇELİMSİZ OLMANIN YARATTIĞI KAYGININ ÜSTESİNDEN GELMEK

Kendinize meydan okumaktan korkuyor olabilirsiniz,çünkü bunun için ilk adımın iri adamlar gibi ağırlık kaldırmak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.Eski bir atasözü burada devreye girer ve doğrudur.Hepimiz bir yerlerden başlamalıyız.Bu korkunun üstesinden gelmeli ve harekete geçmelisiniz.Elbette zor olacak ama bir kere bu gerginliği üzerinizden attığınızda,başarıya doğru yürümeye başlayacaksınız.

2.HER ANTRENMANDA KENDİNİZE MEYDAN OKUYUN

Her ne kadar sizin meydan okuma olarak gördüğünüz ağırlıklar,başkaları için yalnızca ısınma ağırlıkları olsa da,bunu her antrenmanda çekinmeden uygulayın.Nasıl hissettiğinizi biliyorum.Ben başladığımda,maksimum bench press çalışma ağırlığım yalnızca 45 kiloydu.Halbuki salondaki o iri adam 65 kiloyla ısınıyordu.İşte bu benim ilk motivasyonum oldu.

İlk büyük hedefim,bench’te 65 kilo ağırlıkla çalışabilmek oldu.Bunu gerçekleştirdiğim zaman hedefim on misli arttı.Siz de kendinize buna benzer motivasyon kaynakları yaratın ve bunun olacağına inanın.Emin olun ilk hedefinize ulaştığınızda,müthiş bir şekilde şaşıracak ve konsantre olacaksınız.

3.ÇOK YİYİN AMA TEMİZ BESLENİN

Son derece açık ve nettir,olmazsa olmazdır.Çok yiyin ama bunun anlamı her önünüze geleni yemek değildir.Salondaki en şişman adam olmak istemezsiniz.

Yumurta akı,whey protein,tavuk,ton balığı,sebzeler,hindi.Daha fazla sayabilirim ama sanırım ne demek istediğimi anladınız.Her yarım kilo vücut ağırlığı için 1.5 gram protein ve 2.5 gram karbonhidrat ve sağlıklı yağlar (balık yağı,keten tohumu) tüketmenizi tavsiye ediyorum.

4.SU,SU VE YİNE SU

Su içmeyi sevin ve bol miktarda tüketin.Kaslarınızın %70’lik kısmı sudan oluşacaktır.Daha büyük ve güçlü kaslar için bol miktarda su tüketmeniz gerektiği size de mantıklı gelmiyor mu? Günde bir galon su içmeye çalışın.

27
100
admin
admin - 8 yıl önce
25871 0 27
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları