Powerlife 3lu set

Zayıflar İçin Vücut Geliştirme

Reklam Alanı
İnsanların size nasıl kilo kazanacağınızı söyleyip durmasından bıktınız mı?

Size söylenenlerde kesinlikle doğru olan noktalar da var ve bunlar gerçekten de işinize yarayabilir. Ben de bunların bazılarını sizlere önereceğim.­Ne yapmanız gerektiğini söyleyip, gerçek hayatta pratik bir şekilde nasıl uygulanacağını da anlatacağım.

Eğer hayatınız boyunca biraz daha kas kütlesi kazanmaya çalışmış olmanıza rağmen hala zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Bir zamanlar ben de sıska ve zayıftım… Sıskalıktan muzdarip olan insanlar genellikle “zor kilo alanlar” olarak adlandırılırlar.

Sıska olmanızın tek suçlusu siz değilsiniz.

Genetiğinizin sizi bir ömür boyu narinlik ve zayıflığa mahkum ettiğini düşünseniz de ve insanlara ağırlık kaldırdığınızı söylediğinizde size şaşırarak baksalar da, ben ‘kas düşmanı genlere” sahip insanların bile genetiğine savaş açarak kas yapabileceğinin canlı kanıtıyım. Ben­sıska genetiğimi tam da üniversiteden sonra yendim. 67 kiloluk nane molladan 81 kiloluk kaya gibi sert bir adam olmaya doğru tırmanmama yardım eden “dört püf noktasını” size de anlatacağım.

Sıska adamların daha başka kurallarla oynaması gerek.

Eğer zayıfsanız, kilo kazanmak için atmanız gereken ilk adım, başka kurallarla oynamanız gerektiğini en başta anlamak. Bunu daha önce de söyledim ve tekrar söyleyeceğim,

“KOLAY KAS KAZANAN BİRİNDEN TAVSİYE ALMANIN, İLLEGAL YOLDAN PARA KAZANAN YA DA KOCA BİR SERVET MİRAS KALMIŞ BİRİNDEN PARA TAVSİYESİ ALMAKTAN FARKI YOK.”

Bir kere şu at gözlüğünü atıp “zor kilo alıyorum” bahanesinden vazgeçeceksiniz. Genetiğinizden dolayı kilo kazanmanızın imkansız olduğunu söyleyen negatif kişilikleri dinlemeye bir son vermenin tam da zamanı. Neye inanmaya itilmiş olursanız olun, baş döndüren etkileyici hatta göz korkutan bir fiziğe sahip olma potansiyeliniz var! Eğer buraya kadar okuduysanız tahminlerime göre artık mikrofon ayaklığına benzemekten kurtulmaya hazırsınız. Bir daha asla ‘zayıf’ ya da ‘sıska’ diye çağırılmamak için, metabolizmanızı kas gelişimi için aşırı yüklemeye hazırsınız. Bu basit adımları takip edin ve önümüzdeki­4 haftada, fazladan 4,5 kg­kas kazanırsanız şaşırmayın.

BİR GÖKDELEN GİBİ BÜYÜMEYE BAŞLAMAK İÇİN BASİT ADIMLAR

1. İKİYE KATLAYIN

En pratik adımlardan biri, mutfakta şu anda ne yiyorsanız miktarını ikiye katlamaktır. Eğer öğününüzde bir­tavuk göğsü­yiyorsanız, iki taneye geçin. Eğer yalnızca iki dilim­ekmek­yiyorsanız, bunu dört yapın. Eğer bir avuç fındık yiyorsanız, bunu da ikiye çıkarın. Eğer yalnızca iki kaşık­protein tozu­kullanıyorsanız, dört kullanmaya hazırlanın.

Zayıf vücut­bölümlerinizin içini doldurmak ve spor salonundaki şu çekici kızın dikkatini çekmek için büyük ihtimalle yalnızca birkaç düzine öğün geridesiniz. Tahminimce daha şimdiden mutfağa koşup yemeği çıkardınız. Her şeyi ikiye katlayarak daha fazla kalori almamak için geçerli mazeretiniz yok.

2. HAYATINIZI YEMEKLERİN ETRAFINDA YAŞAYIN

2-3 saatte bir yemeniz gerektiğini biliyorsunuz tabii ki, fakat bunda ne kadar başarılısınız? Saatinizi 2.5 saatte bir gerisayım alarmına alın ki her öğünü bir saniye bile kaçırmama huyunu edinesiniz! Alarmı, yemeği ağzınızda çiğnemeye başlamadan durdurmayın.
İlk öğününüzü uyandıktan en geç 15-30 dakika içerisinde yemeye dikkat edin, kesinlikle bu süreyi aşmayın. Günün ilk öğünü kesinlikle GERÇEK yemeklerden oluşmalıdır ki vücudunuz kaliteli besleyicileri alabilsin. Gerçek bir yemek yiyebilmek için 15 dakika erken kalkmaya üşenen herhangi birinin, bu işe kendini adamışlığından şüphe ederim.

Son olarak, eğer kendinizi yemeğinizi hazırlarken, yemeğinizi yerken ve mutfağınızı temizlerken daha fazla vakit harcarken bulmuyorsanız kilo almadığınıza şaşırmayın. Markette daha fazla vakit ve maalesef daha fazla para harcamalısınız.

56
83
admin
admin - 8 yıl önce
406722 3 56
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları