Powerlife 3lu set

Zayıflıktan Kurtulup Kaslı Olmanın Kuralları


Reklam Alanı
Vücut yapmakta zorlanıyor musunuz? Size anlatacağım bu basit dört ipucunu takip edin ve arzu ettiğiniz vücuda kavuşun!

Dünyada sporla uğraşan çoğu insan,kilo verme konusuna takmıştır. Bu son derece normal ve anlaşılabilir. Ancak nedense, amacı kilo almak insanlar pek umursanmıyor, oysa onların da yardıma ihtiyacı var!

Sağlıklı bir şekilde vücut yapmak ve arzu ettiğiniz şekilde görünmek zor olabilir. Ancak bunu başaran birçok kimse var ve bu örnekler sizi motive edebilir. Geçmişte işe yaramayan yöntemleri unutun ve hemen başlayalım!

1 SERBEST AĞIRLIK ÇALIŞMASI

Sansasyonel Avustralyalı vücutçu Calum Von Moger bu konuda bilgili. Onun görüşlerine dikkatinizi verin,özellikle de serbest ağırlık antrenmanı konusunda;

“Bana göre yeni başlayanlar, ilk önce serbest ağırlık antrenmanından fayda sağlamalıdırlar. Çünkü bu çalışma tipi sadece core kuvvetini geliştirmekle kalmaz, heavy compound antrenmanlarını doğru bir formda gerçekleştirmek ihtiyacınız olan denge ve koordinasyonu da elde etmenizi sağlar. Serbest ağırlık antrenmanını doğru bir formda yaparsanız, vücut hacmini kolayca elde edersiniz!”

Eğer aletlerle çalışıyorsanız, bunun avantajlarını biliyorsunuzdur. Şöyle ki; onları kullanmak için, nasıl kullanmanız gerektiğini bilmek zorunda değilsiniz. Böylece geçiş yapacağınızda, ağırlık çalışmasını nasıl yapmanız gerektiği, hangi hareketleri yapmanız gerektiği kadar hatta belki de daha önemlidir. Yani ağırlıkları kaldırmak ve etraftaki ağırlık antrenmanı yapan insanları taklit etmek yeterli olmayacaktır.

Geçenlerde yapılan araştırmalar;­mekanik tansiyon, kas hasarı,metabolik stres ve laktik asit gibi hücresel şişkinliklerin, kas gelişimi için ana konular olduklarını belirledi. Bunları maksimize etmeniz için kaliteli antrenman tekrarlarına ihtiyacınız vardır. Von Moger’e göre doğru ağırlık kaldırma tekniklerini bilmeli ve bunları “ılımlı seviyeden zor seviyeye” doğru artırarak geliştirmelidir. Çok ağır çalışmak ve yanlış formlarda antrenman yapmak, kendinizi evinizde sakatlığınızı tedavi ederken bulmanıza yol açabilir.

2 BOL BOL GIDA TÜKETİN!

Gerilim,kas hasarı,metabolik stres. Peki bu kas geliştirme denkleminde gözden kaçan şey nedir? Elbette kalori! Team Cellucor sporcu Daniel Lourenco, vücut yapmak için,bol yemek yemenizi söyleyecektir.

“Benim tecrübelerime göre çoğu insan ne kadar kalori tükettiğini bilmiyorlar ya da ihtiyaç duydukları kalorileri tükettiklerini sanıyorlar. Eğer vücut yapmaya çalışıyor ve iyi besleniyorsanız, size gerekli olan kalori hedefinin oldukça fazla olduğunu bilmelisiniz!”

Bunun anlamı görüş alanınızdaki her şeyi yemek mi? Elbette hayır. Kilo vermeye çalışan birisi nasıl dikkatli besleniyorsa, sizin de o kadar dikkatli olmanız gerekmektedir.

Kaliteli protein kaynakları ve tatlı patates, yulaf, meyve, sebze,kahverengi pirinç ve kinoa gibi gibi karbonhidrat kaynakları ile balık, fıstık ve tohumlardan sağlıklı yağlar tüketmelisiniz. Suyu da unutmayalım,günde en az 1 galon içmelisiniz.

21
94
admin
admin - 7 yıl önce
26078 0 21
YORUMLAR
Sizin Yorumunuz
Rumuz :
E-Posta :
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Yenile

Güvenlik kodunu aşağıdaki kutuya giriniz:

Yorum yaz

ÇEŞİTLİ İÇERİKLER
EN İYİ SPORCU GIDALARI
GÜNÜN MOTİVASYONU
Lazar Angelov Motivasyon Lazar Angelov Motivasyon
EDİTÖRÜN TAVSİYELERİ
GÜNÜN EN İYİ GALERİSİ

Facebook'dan Bizi Takip Edin

GALERİLER
 • 1
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
  Çiftlerin Birlikte Spor Yapması İçin 9 İyi Sebep
 • 2
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
  Dünyanın Gördüğü En Güçlü 10 Adam
 • 3
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
  Vücut Geliştirici Olmayan Fakat Yarışmaya Katılmaya Değer Vücutları Olan 10 Atlet
 • 4
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
  Ruhumuzu Havalandırmak İçin Kollara İhtiyaç Duymayan Vücut Geliştirmeci
 • 5
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları
  İnternette Meşhurlaşmış Synthol Fotoğrafları